Güzellik

Kendi Yüz Maskeni Kendin Yap

Kendi Yüz Maskeni Kendin Yap

Günlük hayatta maruz kalınan stres, üzüntü, yorgunluk ve buna benzer etkenler, ciltte kırışıklık, leke ve solgunluk gibi problemlere neden olmaktadır. Kadınlar, bu leke, solgunluk ve kırışıklık gibi problemlerden kurtulmak amacıyla, bazı yöntemler kullanmaktadır. Bu yöntemler, estetik operasyonlar, piyasadaki bazı ürünler ve cilt maskeleridir.

Kendi Yüz Maskeni Kendin Yap

Kadınların cilt problemlerinden kurtulmada en çok kullandığı yöntem ise, yüz maskeleridir. Yüz maskeleri, oldukça kolay bir şekilde hazırlanabilmektedir. Birçok farklı yüz maskesi tarifi bulunmaktadır. Siz de, evinizdeki malzemelerle kendi yüz maskenizi hazırlayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Yüzünüze, sadece bal sürerek bir maske yapabilirsiniz. Bal maskesi oldukça kolay ve etkili bir yöntemdir. Bir miktar balı, yüzünüze maske yaparak uygulamanız yeterli olacaktır.

Meyve Maskesi

Meyve maskeleri, daha çok nemlendirme amacı ile kullanılmaktadır. Kuru ciltler, mutlaka meyve maskesi hazırlamalıdır. Bir muzu , yüzünüze ve boynunuza uygulayarak meyve maskesi yapabilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkamalısınız.

Salatalık Maskesi

Yüz maskesi tarifleri arasında en çok tercih edilen maskelerden birisi salatalık maskesidir. Cilde birçok açıdan iyi gelmektedir. Salatalık maskesi için, bir salatalığı soyup macun kıvamına gelinceye dek ezmeniz yeterli olacaktır. Elde ettiğiniz bu maskeyi yüzünüze uygulamalı ve 15 dakika bekletmelisiniz.

Bal Ve Yumurta Maskesi

Bal ve yumurta, cilde çok iyi gelen iki ayrı besin kaynağıdır. İkisi bir araya geldiğinde, ciltte mucizevi etkiler bırakmaktadır. Bal ve yumurta maskesi için, iki çorba kaşığı balı, yumurta beyazı ile karıştırmalısınız. Ardından bir çorba kaşığı limon suyu eklemelisiniz. Elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulamalısınız. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yağsız sütle temizlemeniz yeterli olacaktır.

Gül Maskesi

Gül maskesi için, 5 adet taze gülün yapraklarını, macun kıvamına gelinceye dek ezmeniz gerekmektedir. Ardından yüzünüze uygulamalı ve 15 dakika bekletmelisiniz. Son olarak, soğuk suyla temizlemelisiniz. Etkisini kısa zamanda göreceğiniz doğal yüz maskesi tarifleri arasındadır.

Domates Maskesi

Domatesin, cilde son derece iyi geldiği bilinmektedir. Nemlendirme, sıkılaştırma ve soyma gibi amaçlarla, domates maskesi hazırlanmaktadır. Ayrıca, domates sivilce ve siyah noktaları da gidermektedir. Domates maskesi için, bir domatesi ikiye bölerek yüzünüze koymanız ve 15 dakika bekletmeniz yeterlidir. Ilık suyla temizlediğiniz domates maskesinin, etkisini kısa zamanda görürsünüz.

Limon Maskesi

Kendi yüz maskenizi kendiniz yapmak isterseniz, en kolay maske tariflerinden biri olan limon maskesinden yararlanabilirsiniz. Bir çorba kaşığı balı, bir çorba kaşığı limon suyu ile karıştırdıktan sonra pamukla cildinize uygulamanız gerekmektedir. Ardından, maskeyi, pamuk ve maden suyu yardımıyla temizlemelisiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu