Güzellik

Keçi Sütlü Sabun Ne İşe Yarar Keçi Sütü Sabunu Kullananlar Memnun mu?

Keçi Sütlü Sabun Ne İşe Yarar Keçi Sütü Sabunu Kullananlar Memnun mu?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Keçi Sütlü Sabun Ne İşe Yarar Keçi Sütü Sabunu Kullananlar Memnun mu? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Keçi Sütlü Sabun Ne İşe Yarar Keçi Sütü Sabunu Kullananlar Memnun mu? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Keçi Sütlü Sabun Ne İşe Yarar Keçi Sütü Sabunu Kullananlar Memnun mu?

Keçi sütü; içindeki sağlıklı besleyici maddeler ile cildi besler. Bu sağlıklı besleyici maddeler içinde A,C,E,B vitaminleri, amino asit,sitrik asit,enzim,doymamış yağ asitleri ve çinko sayılabilir. Keçi sütünün tüm bu yararlarından keçi sütü sabunu tercih ederek faydalanabilirsiniz. Bu sabunu kullananlar tatminiyetini dile getirmektedir.Keçi sütü sabunu fiyatı 125 gr. 50 TL’dir. Bu makalemizde ev yapımı keçi sütü sabunu tarifini ve keçi sütü sabunun faydalarını okuyabilirsiniz.

Keçi Sütü Sabunun Faydaları Nelerdir?

 1. Keçi sütü içinde bulunan alfa hidroksi asitler aracılığıyla ölü hücrelerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Ayni zamanda cildin genç ve pürüssüz görünmesini sağlar.
 2. Keçi sütü A vitamini acısından bi hayli zengindir. A vitamini ciltteki dokuları iyileştirerek cildin sağlıklı görünmesini sağlar.
 3. Dahası keçi sütünde bulundan selenyumunun cilt kanserini engellediği uzman kişiler aracılığıyla bildirilmektedir.
 4. Keçi sütü aslında iltihap sökücü özelikleri ile bilinmektedir. İltihap vücutta bir çok hastalığa yol açmaktadır. Bundan dolayı keçi sütü ciltte iltihap oluşumunu engellemektedir.
 5. Keçi sütü bunun yanı sıra büyük bir sivilce savaşçısıdır.  İçinde bulunan antibakteriyel özellikleri aracılığıyla ciltte bir araya gelen ufak kirli organizmaları durdurarak sivilce oluşumunu önüne geçer.
 6. Keçi sütünde bolca kaymak bulunmaktadır. Bu nedenle de cildi mühim ölçüde nemlendirmektedir.

Cildi Besler

Keçi sütü A,B1,B6,B12,C,D,E vitaminleri,çinko,demir ve selenyum gibi minareller, yağ asitleri, sitrik asit, antioksidan ve enzimlerle doludur. Bütün bu maddeler yalnızca vücudumuz için değil bunun yanı sıra cildimiz için de çok mühimdir. Lakin keçi sütünün en mühim özelliği cildin yüzey tabakasına bi hayli hızlıca nüfuz etmesi ve dokulardan her birine yeterli miktarda besin sağlamasıdır. Kısa olaraksı, düzenli olarak keçi sütü sabunu kullanımı cildi besler.

Erken Yaşlanmayı Engeller

Keçi sütünde bulunan A, C ve E vitamini gibi kuvvetli antioksidanlar cildin serbest radikallerin oksidatif zararlarından muhafaza edilmesinı sağlar. Aynı zamanda cilt yüzeyindeki ölü hücreleri azaltır ve yeni hücrelerin açığa çıkmasını sağlar. Böylelikle de cildin erken yaşlanmasını engelleyerek çizgi,kırışıklık ve güneş lekeleri gibi erken yaşlanma belirtilerini azaltır.

Zarar Görmüş Cildi İyileştirir

Keçi sütünde bulunan alfa hidroksi asitler ciltteki ölü hücrelerden kurtulmaya yardımcı olarak vücutta yeni hücrelerin oluşmasını sağlar.  Aynı zamanda zarar görmüş cildi yenileyerek daha genç ve daha canlı bir görünün verir.

Cildi Yumuşatır ve Nemlendirir

Keçi sütü cilt aracılığıyla anında emilen yumuşatıcı yahut doğal bir nemlendiricidir ve cildin daha uzun süre yumuşak, pürüzsüz ve esnek olmasını sağlayan bir nem bariyeri oluşturur. Keçi sütü içindeki proteinler, yağ asitleri ve gliserin aracılığıyla kuvvetli bir nemlendiricidir.Keçi sütü sabunun kremsi dokusu, cildin üst tabakasına nüfuz ederek ve hücreler içinde bir araya gelen çatlaklara ve boşluklara bi hayli kolay ulaşarak cilde yumuşaklık verir.

Cilt Kanserini Önler

Keçi sütünde mühim bir mineral olan selenyum bulunmaktadır. Uzmanlar selenyumun cilt kanserini önlemede etkili olduğuna inanmaktadır. Aynı zamanda selenium, güneşin cilde zarar vermesini de önüne geçer.

Cildin pH Dengesini Korur

Keçi sütü cildin pH dengesinin muhafaza edilmesina da yardımcı olmaktadır.  Keçi sütünde pH dengesini sağlayan kaprilik asit adı verilen bir yağ asidi içerdiği bulunmuştur. Sonuç olarak keçi sütü sabunu cildi besler ve mikrop saldırılarını başarılı bir biçimde önler.

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Yapılır?

Malzemeler  

 1. 1 bardak taze keçi sütü
 2. 1 bardak kastil sabunu
 3. 1 tatlı kaşığı bal
 4. 1 yemek kaşığı toz kahve
 5. 10 damla badem yağı
 6. 5 damla istediğiniz esansiyel bir yağ mesela gül yağı, portakal yağı

Hazırlanışı

Bir cezve içinde kastil sabun ve keçi sütünü kısık ateşte kaynatın. Malzemeler eridikten sonra ocagi kapatın. Bal,toz kahve,badem yağı ve istediğiniz bir yağı karışıma ilave edin. Bu karışımı sürekli olarak karıştırıp silikon bir kaba boşaltın ve 30 dakika bilave edin. En son karışımın sabun kıvamını alması için buzdolabında 2 gün beklemede bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu