Güzellik

Keçi Sütlü Sabun Kullananların Gördükleri Faydaları Nelerdir

Keçi Sütlü Sabun Kullananların Gördükleri Faydaları Nelerdir, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Keçi Sütlü Sabun Kullananların Gördükleri Faydaları Nelerdir ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Keçi Sütlü Sabun Kullananların Gördükleri Faydaları Nelerdir ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Keçi Sütlü Sabun Kullananların Gördükleri Faydaları Nelerdir

Keçi sütü sabunu, zeytinyağı ile yalnızca keçi sütü katılarak yapılan doğal bir sabundur. Cildinizin tahriş olmadan temizlenmesi için keçi sütü sabunu çok doğru bir tercihtir. içindeki keçi sütü ile cildinizi nemlendirir, saf ve temiz kalmasına yardımcı olmaktadır saçlara bakım yapar.

Keçi Sütü Sabunu Kullanıcı Yorumları

  1. 2 senedir keçi sütü sabunu kullanıyorum. Daha önceleri banyo yaparken kullanmazdım fakat şimdi vücudumu da bununla yıkıyorum. Cildimi yumuşacık ve pürüzsüz bir hâle getiriyor. Mutlaka öneriyorum. Sivilcelere ânında çözüm sağlıyor, lekelere birebir, cildi kadife gibi yapıyor! Üstelik kokusu da harika!
  2. Keçi sütü sabununun düşüşe girdiğini görünce ‘bir deneyeyim bakalım, nasılmış?’ diye aldım. Kullanınca bu ürünü neden önceden keşfetmemiş olduğuma hayıflandım. Eskiden yalnızca elimi ve yüzümü yıkarken kullanırdım. Şimdi ise duş jeli ve şampuan yerine bunu kullanıyorum. Nemlendirici etkisi müthiş, çok hoş bir kokusu var.
  3. Duş jeli kullanmayı bırakmak istiyordum. ‘Geçmişte büyüklerimizin kullandığı doğal ürünler, şimdilerdeki kimyasal ürünlerden kat kat iyidir.’ diye düşünerek bitkisel sabuna geçtim. Keçi sütü sabununu deneme maksadıyla almıştım. Sırtımdaki sivilceleri ortadan kaldırdı. Cildim onun aracılığıyla bebek cildi gibi oldu. Krem sürmeye bile ihtiyaç duymadım. Hele sabunu kullandıktan sonra cildinizde öyle bir tazelik ve ferahlık hissediyorsunuz ki, anlatamam.
  4. Keçi sütü sabununu cildimi yıkarken kullanmıştım. Lakin tatmin kalmadım. Cilt kuruluğuna yol açıyor ve cildi çok yoruyor. Bir haftadan fazla dayanamadım. Âdeta cildim onun yüzünden yaşlandı.
  5. Keçi sütü sabunu sivilcelerin ve siyah noktaların oluşmasını önlüyormuş, daha sıkı bir cilde kavuşturuyormuş diye duymuştum. Ben de aktardan alıp kullanmaya başladım. Lakin diğer sabunlardan farksız, o vaadlerin hepsi yalan. Siyah noktalarım da sivilcelerim de aynı duruyor. Bunun yanı sıra gözlerinizle temas etmemesine özen gösterin. Yoksa gözleriniz acayip yanar.
  6. Pek sabun kullanmayan biriydim. Ama bir arkadaşım keçi sütü sabununun %100 doğal olduğunu dile getirdi. Ben de fayda sağlayacağını umut ederek aldım. Aslını söylemek gerekirse zaten kuru bir cilt yapım var, sabun daha da kurutunca bana göre olmadığını anladım. Keşke kullanmasaydım. Cildimi kupkuru etti. Cildiniz yağlıysa belki iyi gelebilir fakat kuru cilde sahipseniz tavsiye etmiyorum.
  7. Keçi sütlü sabun etki edecek mi? diye tedirgindim. Kullanmaya başladıktan 3 gün sonra yanaklarımda dört tane sivilce çıktı. Halbuki önceden böyle bir sorunum yoktu. Yani keçi sütlü sabun kullanımı benim için acı bir tecrübe oldu. Tabii ki o olaydan sonra bir daha böyle bir hata yapmadım.
  8. Her gün olmasa da keçi sütü sabununu birkaç aydır kullanmaya sürdürmekteum. Farklı şeyler de kullandım. Yalnız şunu söyleyebilirim ki bu sabun cildi pürüzsüzleştiriyor. Etkisini daha ilk dakikalarda gösteriyor. Alnımda pürüzler mevcuttu, onlardan bu sabunla kurtuldum. Normalde cildim yağlıdır, suratımı bu sabunu tercih ederek yıkadığım zaman cildime bir aydınlık geliyor.
  9. Yüzümü temizlerken keçi sütü sabunu kullanıyorum. Duş alırken vücudumu da bununla yıkadım. Özellikle kokusuna bayılıyorum. Hafif, çok tatlı bir kokuya sahip, mis gibi! Krem kıvamında köpürüyor. Cilt temizliğinde çoğunlukla sabun kullanan biriyim. Lakin şu bir gerçek ki, keçi sütü sabunu da tüm sabunlar gibi ciltte kuruluğa sebebiyet veriyor. Onun için sabunu kullandıktan sonra cilde etkili bir nemlendirici sürmeli. Ama bu yalnızca keçi sütü sabunu için geçerli değil. Cildinizi hangi sabunla temizlerseniz temizleyin, işiniz bitince muhakkak nemlendirici uygulayın. Belirgin bir etkisi yok adeta, zaten böyle bir beklenti içinde değildim. Tertemiz hissettiriyor ve -kuruluk yapmasını saymazsak- cilde bir zarar vermiyor; bunlar bana yeter.
  10. Vücudumu duş jeli niyetine keçi sütü sabunuyla temizliyorum. Ciltte kuruluğa neden oluyor, gerçi sabunların hepsi öyle. Lakin çok iyi köpürüyor, cildi rahatlatıyor ve temizlendiğini gerçekten hissettiriyor. Ayrıca bi hayli güzel kokuyor. Bir müddet cildimde de kullanmıştım, zararını görmedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu