Faydalı Bilgiler

Kazdağları Otelleri, Bungalov Evler ve Kazdağları Destanları

Ülkemizin doğal güzelliklerini sayacak olursak aklımıza mutlaka Kazdağları da gelmektedir. Muhteşem doğası ve temiz havası ile görenleri kendine hayran bırakan Kaz Dağlarında muhteşem bir tatil yapabilir, Kaz Dağlarının harikulade doğasına kendinizi bırakabilirsiniz. Natura Otel de Kazdağların’da doğa ile baş başa tatil yapmak isteyenler için biçilmiş kaftandır.

Bungalov Ev Nedir

Kazdağları bölgesinin muhteşem doğası ile uyum içinde olan bir yaşam alanı varsa o da tamamı ahşaptan oluşturulan bungalov evler denen yapılardır. Tek kattan oluşan, tamamı ahşaptan imal edilen, en az iki kişinin rahatlıkla sığabileceği bir balkondan oluşan bungalov evler Kazdağları’nın muhteşem doğasıyla iç içe olmanızı, adeta doğa ile bütünleşmenizi sağlayacaktır. Bu bölgeye gelenler bungalov evler adlı yapıları mutlaka görmeli muhteşem bir tatili burada bu havayı soluyarak geçirmelidir.

Kaz Dağlarındaki Efsaneler

Adı hasan boğuldu olan efsane Kazdağları bölgesinin eteğinde geçen dokunaklı bir aşk hikayesini konu edinmiştir. Rivayete göre Hasan adında bir genç Emine adında genç bir kıza tutulur. Ancak yörük kızın ailesi kendi geleneklerine göre yetişmiş birini kendilerine damat olarak almak ister. Efsaneye göre şehirli olan Hasanı sınamaya karar verirler ve sırtında 40 kilo tuz ile 5 saat dağa tırmanmasını isterler. Hasan şehirli tabiatı gereği buna dayanamaz, Emine ise bu duruma dayanamaz ve intihar eder. Oldukça acıklı olan hasan boğuldu efsanesi Kazdağları töresinin birçok hikâyesinden biridir. Hasan boğuldu ve bunun gibi birçok hikayeyi yöreyi dolaşarak, havasını teneffüs ederek dinleyebilirsiniz.

Odysseia Destanı

Eski Yunan mitolojisinin en önemli destanlarından biri Odysseia destanı adındaki destandır. Mitoloji ile ilgilenen kişilerin bölgenin tarihi yerlerini dolaşması, Odysseia destanı, İlyada destanı gibi destanların yaşandığı yerlerin havasını soluması onlar için unutulmaz anılar oluşturacaktır. Odysseia destanı ile ilgilenenlerin Kazdağları bölgesini görmeleri bu bölgeyi gezmeleri onların bu destanlarda yaşanan ortamı görmesine yarayacaktır.

Akçay Nerede?

Akçay Balıkesir ilinin Edremit ilçesine bağlı bir turizm cennetidir. Havasının temizliği, muhteşem doğası, berrak suyu ile ruhunuzu dinlendirecek olan Akçay ilçe olmasına rağmen turizm sezonunda gelen turistlerce oldukça kalabalıklaşmaktadır. Akçay, Edremit ilçe merkezine yalnızca sekiz kilometre uzaklıkta olup ülkemizin cennet köşelerinden biridir.

Kazdağları’nın en güzel oteli olan İda Natura’nın sitesine gitmek ister misiniz? Alt kısımdaki linki tıklayarak güzel bir otel nasıl olur, görebilirsiniz :)

Kazdağları Otelleri, Bungalov Evler ve Kazdağları Destanları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu