Ana sayfa » Sağlık » Kas yapmak için neler yemeliyiz, kas gelişimine yardımcı olan besinler

Kas yapmak için neler yemeliyiz, kas gelişimine yardımcı olan besinler

Evde kas yapmak için ne yenmeli, kas yapmaya yarayan yiyecekler, doğal yoldan kas yapma

Doğal yiyeceklerle evde kas yapmak, kas güçlendirici ilaçlar, kas yapan protein tozu gibi besin zincirinize ilave yaparak kendinizi zorlamak ve tehlikeye sokmak yerine eve doğal olarak kas yapan yiyecekler, kaslara iyi gelen besinler tüketerek kas yapmak için beslenme programı hazırlayabilirsiniz. Bu sayede kalıcı kas yapmak daha basitleşir. Şişirme kasların belirli bir yaş sonunda sarkıp kırışıklıklara sebep olarak çirkin bir vücut yapısına dönüşebileceğini aklınızda tutun.

Aşağıda hazırladığımız kas yapan yiyecekler sadece kasınızı şişirmekle kalmaz aynı zamanda güçlü kollara, bocaklara ve karına kısaca sağlıklı ve doğal vücut şekline girmenize yardım eder. Tabi bu yiyecekleri yediğinizde sabah uyanınca sert ve baklava göbek kaslarınız olmayacak. Kendinize hem beslenme programı hem de spor programı hazırlayabilirsiniz.

Benim spor salonlarına ne gidecek zamanım ne de oraya verecek param var diyorsanız; bir havlu, bir lastikle de bunları başarabilirsiniz. Kendinize 50’ye yakın spor hareketi yapmanıza olanak veren spor aletleri vardır. Bu lastik türü aletle kolayca kaslar güçlenerek şekle girer. Havlu ile kol kaslarınızı sağa sola germe gibi iki kolla yapılabilenhareketler sayesinde güçlenebilir, ip atlama, mekik, şınav gibi desteklerle evinizde bulabileceğiniz halter vazifesi gören ağırlıkları kaldırarak veya el halterleri alarak kas yapabilirsiniz.

Kas yapan yiyecekler nelerdir? Kas gelişimine faydalı besinler

Yumurta: Kas için protein tozu almak yerine doğal olarak yumurta’dan 6 ile 8 gram arasında protein alabilirsiniz. Vitamin, kalsiyum, çinko ve demir gibi kaynaklara tanesine 50 kuruş ödeyerek sahip olabilirsiniz. İmkanınız varsa 1 TL olan köy yumurtası alın.

Balık yağı: Balık yağı veya balığın kendisini tüketmek metabolizmanızın hızlanmasını sağlayacaktır. Çok besin değeri içerir haftalık bu tür ürünler en az 1 sefer yenilmelidir.
Ananas: Yediğiniz proteinleri sindirmek için ananasın bromelein enziminden faydalanabilirsniz. Spor hareketleri sonrasında, sabahları veya öğün aralarına koyun.

Ispanak: Ispanağın içerisinde Phytoecdysteroids bulunur ve sayde kaslarınızın büyümesine %20 takviye yapmış olursunuz.

Tavuk: Kas için gereken proteinin doğal bir kaynağıdır. Tavuk içinde 30 ile 100 gram arasında protein barınır. Pişirin veya haşlayın.

Nohut: Et sevmiyorsanız alternatif protein veya protein ilaçları veya protein tozu aramanıza gerek yok. Mercimek ve nohut gibi baklagillerden temin edebilirsiniz.

Pirinç: Karbonhidrat alımı için kahverengi pirinci tercih edin. Enerjinizi dengede tutmak için fayda verecektir.

Patates: Patates yerseniz A, C vitamininin yanında potasyum, bakır, riboflavin, folik almış olursunuz.

Muz: Kas yapmak için destekleyen meyveler arasındadır.

Peynir: Proteinin kaynaklarından biri de süzme peynirlerdir. Tok kalırsınız.

Badem: Yağ, protein ve E vitamini için doğal bir kaynaktır.

Omega 3: Bu yağ asitlerinden faydalanmak için tablet, hap eczanelerden alabileceğiniz gibi somon yemekte size fayda sağlayacaktır.

Süt: Süte Yorgunluğu atmak adına 1 bardak egzersiz sonrasında içine çikolata atarak süt için.

Yulaf: Kas yapmak için alınması gereken besinler arasındadır. Lif, mineral, vitamin ve protein kaynağıdır.

Kas yapmak için egzersiz ve sor hareketleri

Kasların güçlü olması için beslenme düzeni ve dengesinin yanında egzersizlerin büyük önemi vardır. Çalışmayan kaslar durarak gelişim sağlamaz. Spor hareketlerinin hem öncesi hazırlık ve sonrası teri atarak bir duş almak gözenekler açısından faydalıdır. Spor veya egzersiz hareketi yaparken size gereken enerjiyi yediklerinizden alırsınız. Protein ise kas yapımında fayda sağlar.

Egzersiz yaparken krampları önlemek adına magnezyum ve potasyum ihtiyacınızı karşılamalısınız. Yorucu bir egzersiz programı yapmaya karar verdiyseniz spor boyunca anlık enerji veren yiyecek ve içecekler fayda sağlayacaktır.

] }
Henüz Yorum Yok