Güzellik

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Kaşlar, yüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biridir. Bu nedenle, kaşların nasıl göründüğü çok önemlidir. Bazı kadınların kaşları gür ve uzunken, bazı kadınların kaşları ise seyrek ve kısadır. Kısa ve seyrek kaşlar, makyaj hileleri ile gür ve uzun gösterilebilmektedir. Burada, genellikle kaş boyama tekniği kullanılmaktadır. Kaş boyama tekniği ile kaşlara güzel bir görünüm kazandırılabilmektedir.

Kaş boyama tekniği, başka amaçlarla da kullanılabilmektedir. Saçlarının rengini açan kadınlar, kaşlarının da rengini saçlarına uydurma gereksinimi duymaktadır. Bu tam tersi durumda da geçerlidir. Kısacası, kaş ve saç uyumu önemlidir. Aksi takdirde, estetik açıdan pek de hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkmaktadır.

Kaş boyarken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalara dikkat edilmediğinde, istenilen sonuç alınamamaktadır. Sadece birkaç aşamada, kaşları düzgün şekilde boyayabilmek mümkündür.

Kaş Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Fırça İyi Seçilmeli

Kaş boyamadan önce en çok dikkat edilmesi gereken nokta, fırça seçimidir. Kaşlarınızı boyamak için, uygun bir fırça seçmelisiniz. Makyaj yaparken kullandığınız diğer fırçalar kaş boyamak için uygun değildir. Fırçanızla, kaşlarınıza hafif dokunuşlar yapmalısınız. Kaş boyarken dikkat edilmesi gerekenler arasında, fırçanın doğru kullanılmasından söz edilmektedir.

 

Boya Dikkatli Bir Şekilde Uygulanmalı

Kaşlarınızı boyarken, boyayı kaş hizanızda tutmaya ve taşırmamaya dikkat etmelisiniz. Boya taşarsa, yüzünüzde hoş olmayan bir görüntü bırakabilir. Bu aşamada oldukça dikkatli davranmanız gerekmektedir. Kaş boyarken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemli püf noktalardan biri boyayı taşırmamak ile ilgilidir.

 

Boya Rengi Doğru Olmalı

Boyanın tonu, kaş boyarken dikkat edilmesi gereken hususlar arasındadır. Boyayı, kaşlarınıza değdirmeden önce, hem ten renginiz hem de saç renginiz için uygun olduğuna karar vermelisiniz. Boyanın tonu, kesinlikle saç renginizden koyu olmamalıdır. Saç renginizden bir iki ton açık olan kaş boyası kullanmalısınız.

 

Boya Yapmadan Önce Yüz Hazırlanmalı

Boyayı taşırmamaya dikkat etmeli ancak yine de temkinli davranmalısınız. Bunun için, boya yapmaya başlamadan önce, kaşlarınızın çevresine vazelin ya da benzer bir kremi yedirerek uygulamanız yeterli olacaktır.

 

Kaş Kalemi İle Kaşları Boyama

Eğer, kaşlarınızın rengini tamamen değiştirmeden, kaşlarınıza farklı bir görünüm kazandırmak isterseniz, kaş kalemlerini kullanabilirsiniz. Birçok farklı tonda, kaş kalemi bulunmaktadır. Kaş kalemleri ile kaşlarınızı daha uzun, daha gür ve daha keskin gösterebilirsiniz. Kaş kalemi ile kaşları boyamak son derece kolay bir uygulamadır. Dilerseniz, internet üzerinden kaş kalemi ile kaş boyama videolarına göz gezdirebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu