GüzellikKadın

Kaş Bakımı İçin En Kolay Yöntemler

Kaş Bakımı İçin En Kolay Yöntemler

Sizlere bu makalemizde Kaş Bakımı İçin En Kolay Yöntemler nelerdir onlardan bahsedeceğiz. Vücudumuzun harici dünyaya açılan pencereleri olan, en mühim ve kıymetli organlarımızı, başka bir deyişle gözlerimizi savunan neferlerdir onlar. Üstten gelebilecek ter ve bir şekilde zarar veren sıvıya karşın, gözlerimize kalkan yaratan kaşlar, her kişide çeşitlilik gösterecek sayıdaki kıllardan oluşur. Aşağı Yukarı 600 ila 700 arası kılın, gözlerin üst kısmına farklı uzunluk, kalınlık ve formda dizilmesiyle meydana gelen bu yapı, aynı zamanda yüze mana katan bir rolü de üstlenir. Ciddi Anlamda eğer kaşlarımız olmasaydı, yüzümüzdeki mananın bir bölümü yoksun kalacaktı. Bununla Birlikte bir zarafet unsuru olarak, çekme kaş, kalem kaş, yay kaş, keman kaş, çatık kaş benzeri ifadelerle şiir ve metinlere de tema olan kaşlar, onlarla ilgilenmemizi talep eder.

               Herkesin surat tipine ve ifadesine uyumlu olan bir kaş formu vardır ve bu form çoğunlukla kaşların alınmadan evvelki doğal halidir. Ama değişen moda trendleriyle, her dönemde kaş biçimleri de değişir. Örneğin, tamamıyla kazıtılarak, kalemle kontur çizilen kaş modası hâkimken, farklı bir dönemde alabildiğine ince kaşlar, izleyen dönemlerde kalınlaştırılmış kaşlar, kavisli kaşlar, düz kaşlar ve hiç alınmadan bırakılmış natürel kaşlar moda olabilir. Bu döngü birbirini seyreder. Değişmeyen bir şeyse, kaşların da bakıma gereksinim duyduğu gerçeğidir.

            Estetik dünyasındaki gelişmelerle artık kaşlarınızı eksi canlılığına ve doğallığına döndürmek mümkün olabilmektedir. Ev ortamınızda hazırlayacağınız karışımlar ve kremlerle onların günlük bakım ihtiyacını kolayca karşılayabilirsiniz.

Peki, kaş bakımı nasıl yapılabilir?

Bu konuda birçok yöntem bulunmaktadır. Örneğin; en yaygın olan yöntemlerden biri, Hint yağı, badem yağı, fındık yağı benzeri besleyici yağları her akşam yatmadan evvel bir kulak çubuğu sayesinde kaşlarınıza yedirerek dökülmelerini engelleyebilir ve aynı zamanda da parlak ve bakımlı bir görünüme kavuşmalarını sağlayabilirsiniz. Kaşlarınızı özel kaş fırçalarıyla tarayarak kan dolaşımının hızlanmasına ve kaş diplerinizin beslenmesine imkân tanıyabilirsiniz. Saç renginizden iki ton civarı açık kaş kalemi faydalanarak, gözlerinizde ve bakışlarınızda etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kaşlarınızın görünen ilk yerlerinizden biri olduğunu unutmayın ve onların bakımına özen gösterin.

Bir Yorum

  1. Merak ettiğim hepsini karistirarak mi kullanilmali yoksa hepsi ayri ayrı faydali olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu