Hastalıklar

Karaciğer Yetmezliği ve Siroza Karşı Kür

Karaciğer Yetmezliği ve Siroza Karşı Kür

Vücudumuzun en kompleks organlarının başında şüphesiz karaciğer geliyor. Kendi başına bir kimya laboratuarı gibi çalışıyor. Bu organın yeteri kadar işlevini yapamaması karaciğer yetmezliği olarak bilinir. Kişi yorgunluk, halsizlik, unutkanlık, sarılık, kaşıntı gibi belirtiler göstermeye başlar. Kan temizlenemez hale gelir. En ilginç sonuçlardan birisi de kişilik bozukluklarının görülebilmesidir. Karaciğerdeki enzim ölçümleri o kişide düşüktür. Siroz ilerleyen yetmezlik sonucunda ortaya çıkar. Bu yüzden karaciğer yetmezliği ve siroza karşı kür reçetesini sadece tedavi amaçlı görmeyin, önlem almak için de uygulayın.

Karaciğer Yetmezliği ve Siroza Karşı Kür

Kereviz ve Kibrit Otu Karaciğer Dostudur

Kürünüz sabahları içilecek kereviz suyu ile başlıyor. 15 gün boyunca sabahları haşlanmış kerevizin suyunu bir bardak olarak için. 150 gram kadar küçük parça dilimlenmiş kerevizi kaynatmanız yeterli olacak. Kabuklarını bile soymanıza gerek yok. Daha sonra süzün ve ılıtın. Akşamları ise bir bardak kibrit otu çayı karaciğer yetmezliği ve siroza karşı kür tariflerinde öğütleniyor. Bir bardak sıcak suda bir tatlı kaşığı kibrit otunu en fazla altı dakika kaynatın ve süzün. İçine herhangi bir tatlandırıcı kaymayın. Bu kürden sonra bir ay boyunca içilecek lavanta çayı da tarif içinde var. Kibrit otu çayını hazırladığınız biçimde lavanta çayını da hazırlayabilirsiniz. Bir ay boyunca kullanın. Lavanta ve kibrit otu doğanın yarattığı karaciğer dostlarıdır.

Karaciğer Yenilemek İçin Kür

Vücudun laboratuarı hangi organdır diye sorulan bir soruya şüphesiz karaciğer diye cevap verilir. 500’den fazla işlevi yerine getirdiği tespit edilmiştir ve hepsi de kimyasal reaksiyonlardır. Kan pıhtılaşmasını düzenleyen organdır ve fazla şekeri nişasta olarak depolar diyerek verilen iki örnek onun önemi hakkında fikir verebilir. Atıkların vücuttan uzaklaştırılmasında görevlidir ki bu da bazen bu organın temizlenmeye ihtiyaç duyması anlamına gelir.

 

Doğal Bir Temizleyici Hazırlıyorsunuz

Bu doğal temizlikte yani karaciğerinizi yenilemek ve dinlendirmek için yapacaklarınız arasında bitkisel bir reçete olarak hazırlanan karaciğer yenilemek için kür uygulaması size yardım edecek. Üstelik yapılışı da gayet kolay. On tane kadar büyük yapraklı maydanozu saplarıyla birlikte ezin bir kahve fincanı süzme zeytinyağı içine atın. Bu karışıma iki diş ezilmiş sarımsak da ekleyin. Altı yedi damla taze sıkılmış limon suyu da koyarsanız kür boyunca içeceğiniz karışımı elde etmiş olacaksınız. Bunu 15 gün boyunca her gün sabahları aç karnına için. Çok faydasını göreceksiniz, vücuttan toksinleri atmak görevini de olan karaciğer bu işlevini daha iyi yapacak ve siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Karaciğer yenilemek için kür kapsamında tuzu ve alkolü kullanmamak, bol bol marul yemek, su içmek, taze sebze ve meyveyi bol bol tüketmek de var. Sağlıklı beslenme karaciğerinizin de en büyük koruyucusu olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu