GüzellikKadın

Kalıcı Saç Düzleştirme

Kalıcı Saç Düzleştirme

Saçlar hem kadınlar hem erkekler için dış güzelliğin en büyük unsuru. İnsanlar doğuştan kıvırcık, dalgalı, düz saç çeşitlerinden birine sahip oluyor. Ancak doğuştan gelen saç yapısını beğenmeyen birçok insan bulunuyor. O kişiler içinde kozmetik dünyası yeni buluşlar ortaya koydu. Yıllardır var olan düz saçlıların kıvırcık saçlara sahip olması için yapılan perma yönteminin yanında, kalıcı saç düzleştirme diğer adıyla brezilya fönü ortaya çıktı. Brezilya fönü kıvırcık veya dalgalı saç yapısına sahip olup saatlerce düzleştirme işlemiyle uğraşan kişiler için ortaya çıkarılmış saç düzleştirme işlemi. Son birkaç senedir her kuaförün yapmaya başladığı bu brezilya fönü saça keratin yüklemesiyle yapılıyor. Keratin yüklemesiyle yapılan Brezilya fönü sonrasında yıpranmış saçlar onarılmış olur ve cansız görünümü ortadan kalkar. Bunun yanında 5 veya 6 ay düz görünümlü bir saça sahip olursunuz.


Saçlarınız dolgun ve bakımlı gözükür. Kesinlikle zararlı bir işlem değildir. Aksine saçınıza sayılan özellikleri kazandırır. Uygulanış olarak; kuaför hazırladığı keratin yüklü karışımı saçınıza sürer, 1 saat saçınızda bekletilir. 1saat sonunda saç ayrıntılı şekilde ayrılır ve kısım kısım düzleştirmelerle saça sürülen maddenin emilmesi sağlanır. Birkaç kez düzleştirme işlemini yapar. Yani o gün içerisinde 3 saatinizi bu işleme ayırmanız gerekir. Düzleştirme işlemi bittikten sonra kuaför size 2 gün daha kuaföre gelmenizi söyler. Çünkü brezilya fönü işlemi 3 gün sürer. 3 gün saçı kuaförün ayrıntılı düzleştirmesi gerekir. Bu bekleme süreci içerisinde kuaför saçınızı hiçbir şekilde yıkamayacaksınız, bağlamayacaksınız, kulağınızın arkasına koymayacaksınız, terlemeyeceksiniz gibi uyarılarda bulunur.

Bu yöntemin tutması için kuaförün tüm uyarılarını dikkate almanız gerekmektedir. Aksi takdirde saçınızda tutmayacaktır. Bu 3 günlük kritik süreç geçtikten sonra saçınızı istediğiniz gibi yıkayabilirsiniz. Maşa yapmanızda bile herhangi bir sakınca yoktur. Yapılmaması gereken tek şey tuzlu şampuan kullanmaktadır. Daha doğrusu tuzlu tüm ürünlerden saçınızı korumanız gerekecek. Deniz suyu da buna dâhil. Çünkü tuz saçın keratinli yapısını bozarak eski haline dönmesini sağlıyor. Bu işlem sonrasında en çok kullanılan tuzsuz şampuan markası Kerasu. Tuzsuz şampuanları kuaför malzemeleri satan tüm dükkânlardan temin edebilirsiniz. Bu işlemin genel maliyeti 200-600 TL arasında değişiyor. Tabi burada önemli olan nokta sağlam, önceden başka kişilere brezilya fönü yapmış ve başarmış bir kuaför seçmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu