Kadın

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi

Genel anlamda bir sürü uzman hekimin yaptığı kızlık zarı dikimi iki şekilde gerçekleşmektedir. Birinci şekilde geçici kızlık zarı dikimidir. Diğer işlem ise kalıcı kızlık zarı dikimidir. Kalıcı kızlık zarı dikimine Flep yöntemi adı verilmektedir. Bu yöntem ile uzun zaman önce yırtılan kızlık zarının onarımı ve yeninden cinsel birleşim sırasında kanamanın yaşanması sağlanmaktadır. Kızlık zarı dikimi konusunda son yıllarda pek çok operasyon yapılmaktadır. Ayrıca bu operasyon öncesinde vajina daraltması da yapılabilmektedir. Bu sayede önceden yaşanan kürtaj ya da doğum gibi durumlardan dolayı genişleyen vajina da aynı anda daraltılarak toparlanmaktadır.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Kadın

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır?

Kızlık zarınız geçmiş zamanlarda yırtılmış ise ve sizde zarınızı yeniden diktirmek istiyorsanız kalıcı kızlık zarı dikimi yaptırmanız gerekmektedir. Flep yöntemi denilen yöntem ile ilk cinsel birleşmeden istediğiniz zaman önce kızlık zarınızı diktirebilirsiniz. Bu operasyon sırasında vajina içerisinden bir doku kaldırılır. Bu dokuya Flep adı verilmektedir. Kaldırılan bu doku vajinanın diğer tarafına kızlık zarı gibi dikilir. Dikim sonrasında yaşanan ilk cinsel birleşimde bu doku yırtılır ve beklenen kızlık zarı kanaması yaşanır. Bu sayede kızlık zarı dikiminin amacına ulaşılmış olmaktadır.

Kızlık Zarının Dikildiği Anlaşılır Mı?

Kızlık zarının dikildiğinin eş tarafından anlaşılması da en büyük korkulardan birisidir. Öncelikle söylemeliyiz ki eğer eşiniz kadın doktoru değil ise ve size muayene etmez ise kesinlikle kızlık zarınızı diktirdiğiniz anlaşılmaz. Bu operasyonu geçirenler sadece uzman doktorlar tarafından anlaşılabilmektedir. Eş adayınız cinsel birleşme öncesinde, sırasında ya da sonrasında kesinlikle kızlık zarı diktiğinizi anlayamaz. Kalıcı kızlık zarı diktirenler bu konuyu istedikleri kişilere söylemedikleri takdirde bu konu tamamen bir sır olarak kalmaktadır.

Dikilen Kızlık Zarı Ne Kadar Süre Dayanır?

Kalıcı kızlık zarı dikimi sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuz takdirde kızlık zarınız ilk cinsel birleşmeyi ne zaman yaşarsanız o zamana kadar dayanır. Yani bu operasyon adından da anlaşılacağı gibi kalıcıdır ve ömür boyu yırtılmadan kalabilir. Geçici kızlık zarı diki ise sadece 1 hafta kadar dayanmaktadır. Kızlık zarı dikimi genellikle 30 ila 40 dk arasında süren bir operasyondur. Bu sürenin içinde hazırlıklar hariç tam olarak yapılan işlem 15-20 dakika sürmektedir. Kızlık zarı diktirenlerin yorumları ise operasyondan sonra çok olumludur. Bu işlemi yaptıran hanımlar sonrasında kendilerini çok daha iyi ve psikolojik olarak rahatlamış hissetmektedirler.

Kalıcı Kızlık Zarı Dikimi Ne Kadar?

Kızlık zarı diktirmek isteyenler bu işin maddi boyutunu da sorgulamaktadırlar. Kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları genellikle net bir fiyat değildir. Dikimin yapıldığı yer ya da şehir başta olmak üzere pek çok etken dikimin fiyatını değiştirmektedir. Kızlık zarının dikim fiyatını özellikle işlemi yapacak olan uzman hekim ve kullandığı malzemeler etkilemektedir. Ayrıca geçici kızlık zarı dikimi ile kalıcı dikim arasında da fiyat farkı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu