Güzellik

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Kahve Telvesi İle Cilt Bakımı

Cilt bakımı konusunda geçmiş dönemlerden bu yana çok farklı yöntemler uygulanabilmiştir. Bu yöntemlerin bazıları cilt bakımı konusundaki etkisiyle günümüzde kadar gelebilmiş, bazı yöntemler ise cilt bakımında yetersiz kalmıştır. Bu konuda özellikle kadınlar yoğun bir çaba harcamaktadır. Yeri geldiğinde doğal bakım yollarıyla, yeri geldiğinde de kozmetik ürünleriyle cilt bakımlarını yapan kadınlar, dış görünüşüne olumlu bir hava katmaya çalışmaktadırlar.


Son zamanlarda kahve telvesi ile cilt bakımı da oldukça popüler bir hale gelmeye başlamıştır. Kahvenin cilt üzerindeki en önemli faydası, cildi sıkılaştırarak pürüzsüz bir hale getirmesidir. Cildinizin solgun ve cansız bir yapıda olduğunu düşünüyorsanız, uygulayacağınız kahve maskeleri ile birlikte canlı bir görüntü kazandırabilirsiniz. Bunun yanı sıra kahve yüz bölgesindeki sorunlar için de çok faydalı bir yöntemdir. Özellikle sivilce oluşumunu tetikleyen ve gözenekleri tıkayan ölü cilt hücreleri ile mücadele konusunda önemli bir etki yapmaktadır.

Bu yöntemi uygulayanların ortak görüşü, kahvenin cilde ne kadar olumlu yönde etki yaptığına dair olmuştur. Kahve maskesini 3-4 kez cilde uyguladığınız zaman gözle görülür bir fark görebilirsiniz. Kahve telvesini kullanacağınız en etkili karışım, yumurtalı kahve karışımıdır. 2 çay kaşığı Türk kahvesi telvesi, 1 yumurta, 1 çay kaşığı tuz, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı esmer şekeri bir kase içinde karıştırın. Parmak uçlarınızla cildinize uyguladıktan sonra 10 dakika kadar bekleyin. Bu şekilde farklı günlerde 3-4 kez yapılan uygulama sonucunda etkili bir sonuç alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu