Ana sayfa » Güzellik » Kişisel Bakım Nedir? Önerileri, Eşyaları, Ürünleri Nelerdir? Nasıl Yapılır? *2020 Kozmik Bakım

Kişisel Bakım Nedir? Önerileri, Eşyaları, Ürünleri Nelerdir? Nasıl Yapılır? *2020 Kozmik Bakım

Kişisel bakım nedir sorusunun cevabı herkese göre farklıdır. Çünkü her vücut tipi farklı olduğundan böyle söylüyorum. kişisel bakım önerilerileri olarak sizlere hem kişisel bakım nasıl yapılır hemde kişisel bakım ürünleri ile ilgili bilgiler vereceğim. Tabii bunları uygulamak size kalmış, benden size tavsiyelere geçelim.

Kişisel Bakım Nedir?

Kişisel bakım özellikle sosyal hayatımızda çevremizle kurduğumuz ilişkilerde büyük rol sahibi olmakla birlikte hayatımızı sağlıklı olarak yaşamamıza yardımcı olan temizlik adabının temsil eder. Hiç şüphesiz biz kadınlar erkeklerden daha çok kendimize baktığımızı söylemek isterim 🙂 Bunları genele vurarak söylüyorum, istisna erkekler beni yanlış anlamayın 🙂

Kişisel Bakım Nedir? Önerileri, Eşyaları, Ürünleri Nelerdir? Nasıl Yapılır? *2020 Kozmik Bakım
Kişisel Bakım Önerileri

 1. Kişisel bakımın en başında temizlik ve hijyen gelir. Temiz olmak, temiz kokmak, temiz giyinmek kişisel bakım dene dinamiğin merkezini oluşturur
 2. El ve ayak tırnakları bakımlı olmalı, manikür ve pedikürsüz olmamalıdır. Topuk çatlakları özellikle yaz aylarında açık ayakkabı giydiğimizde çok çirkin durun. Özellikle topuklar sert ve çatlak olmamalı, tırnaklarda oje ya da en azından cila olmalıdır.
 3. Cilt bakımın önemini tartışmaya gerek bile yoktur. Gece ve gündüz kremleri Gece ve gündüz aksatılmamalı, makyajla asla yatılmamalı ve haftada bir kez maske uygulanmalıdır.
 4. Saçların uçları kırık dolaşılmamalı ayda bir temizlenmelidir.Her daim Fön çektirmek mümkün olmayabilir ama en azından gece yatarken bigudi ile sarılıp şekil verdirilmeli ve saça da aynen cilde uyguladığımız gibi haftada bir kez saç maskesi uygulanmalıdır. Ayrıca yüz şekline uyan bir saç modeli tespit edilmeli ve mümkün olduğunca yakışan modeller tercih edilmelidir.
 5. Makyaj en önemli unsurlardan biridir. Gece ve gündüz makyajları ayrı yapılmak üzere, yüz şekline ve kıyafete uyan makyaj yapılmalıdır. Makyajdan önce cilt koruyucu ve nemlendirici sürmek unutulmamalı ve asla makyajla uyunmamalıdır.
 6. Kaşlar bir şekil verilmeli ve uzadıkça aldırılmalıdır.
 7.  Vücutta istenmeyen kıllardan kesinlikle kurtulunmalıdır.

Kişisel bakım önerileri en genel anlamda bunlardır. Bunların dışında önerilerimiz (fantezi öneriler)’dir

Kişisel Bakım Ürünleri

 • Renkli lens kullanıbilinir
 • Takma kirpik kullanılabilinir
 • Kalıcı makyaj ya da dövme kaş tercih edilebilinir.
 • Kaynak, takma kakül gibi,saç ile ilgili estetik değişikliklerden de faydalanılabilinir.
 • Yüz yada vücuda piercing yaptırılabilinir.
Kozmik Bakım

Sıkça Sorulan Sorular

Kişisel bakım özellikle sosyal hayatımızda çevremizle kurduğumuz ilişkilerde büyük rol sahibi olmakla birlikte hayatımızı sağlıklı olarak yaşamamıza yardımcı olan temizlik adabının temsil eder.

Kişisel bakım nasıl yapılır sorunun cevabı kişi ile alakalıdır. İster evinde ister güzellik merkezlerinde yapabilir ve kendini daha sağlıklı hissedebilirler.

Henüz Yorum Yok