Diyet

Kabak Detoksu İle Kilo Verme

Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde özellikle de pandemi döneminin yavaş yavaş son bulmasıyla birlikte tatil yapma ve dışarı çıkma hepimizin hayali konumunda. Tabi bu dönemde alınan kilolar başlı başına dert oluşturmuş durumda. Düşük kalorisi ve içinde bulunan vitaminler ile kabak sebzesi, bizi fit ve sağlıklı kalmamızda en önemli yardımcı konumunda. Planlı bir şekilde tüketilen kabak, hızlı ve sağlıklı biçimde kilo vermenin yanı sıra, vücudumuza da gerekli olan enerjiyi sağlamaktadır. Ayrıca cildimize ve gözlere de çok faydalıdır.

Kabak Detoksu İle Kilo Verme

Kabak Detoksunun Faydaları Nelerdir?

Magnezyum, demir ve birçok çeşitli vitaminleri içinde bulunduran kabak, vitaminsel olarak çok büyük bir besin kaynağıdır. Yaklaşık 100 gramında 50 kalori bulunmaktadır. Bu düşük kalori ile birlikte yağ yakımını kolaylaştırmaktadır. Lifli yapısından dolayı sadece kilo vermenin yanı sıra birçok bölgeye de canlılık kazandırmaktadır. İçinde bulunan potasyum sayesinde kemiklerin dayanıklılığını artırmaktadır. A ve C vitaminleri ile vücudumuzun bağışıklığını artırarak bizi hastalıklara karşı korumaktadır. İçindeki potasyum sayesinde de kaslarıma kuvvet vermektedir.
Kabağı pişirerek ya da çiğ olarak tüketerek belli bir seviyeye kadar kilo verebilirsiniz. Ama kabak detoksunu kullanarak bu verdiğiniz kilolarınızın daha fazlasını geride bırakabilirsiniz. Kabak detoksunu 3 gün boyunca ve bol su tüketerek kullanılmalıdır. Aksi durumda vücudunuzda istenmeyen tepkimeler görebilirsiniz. Kabak detoksunu özellikle çok kilolu kişilerin kullanılması önerilir. Orta kilolu olanların ise 3 gün kuralına uyarak kullanılması sağlıkları için idealdir.

Kabak Detoksu İle Kilo Verme

Kabak Detoksu Nasıl Yapılır?

Öncelikle 2 adet kabağı güzelce rendeleyin. Yağ kullanmadan bir tavada çok hafif bir şekilde pişirin. Pişirdikten sonra soğumaya bırakın. Sonrasında üzerine bir miktar yoğurt koyun. İçerisine aynı zamanda nane, karabiber gibi baharatları ekleyin. Tarifimiz bu kadar.
Bu yaptığınız kabak detoksunu öğle ve akşam yemeklerinizde tüketebilirsiniz. Sabah kahvaltısında tüketmek isterseniz, yanında mutlaka yumurta ve peynir de tüketin ve meyve yemeyi de unutmayın.
Hamile, küçük çocuğu olan ya da herhangi bir kronik hastalığı olan kişiler kullanmadan önce mutlaka doktorlarını danışsınlar. Kabak detoksu doğru kullanıldığı zaman gerçek anlamda fit ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu