GüzellikKadın

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

Vücut anatomisi gereği belli bölgelerde çıkan ve istenmeyen tüylerden kurtulmanın bazı yolları bulunmaktadır. Lazer epilasyon ve buna benzer yöntemlerin seanslar halinde uygulanarak tüyleri azalttıkları ve birkaç seans sonrasında yok ettikleri bilinmektedir. Lazer epilasyon uygulamasının amacı vücudun belli bölgelerinde çıkan tüylerin düşük yoğunluktaki lazer ışınları ile deriye zarar vermeden köklerinin yakılması ve bunu tekrar eden uygulamalarda zayıflatılan tüylerin köklerinin tekrardan oluşumunun engellenmesi şeklindedir. Lazer epilasyon, uzman kişiler tarafından yapılması ve seans aralıklarının belirlenmesi gibi bazı konuları içerir. Bunun yanı sıra evlerde kendi kendinize uygulama imkanı sunan lazer epilasyon cihazları da bulunmaktadır. Dermatologlar tarafından uzun süren araştırmalar sonucu üretimine geçilen ve kullanıcılardan tam anlamıyla memnun oldukları şeklinde geri dönüşler alan bu cihazlarla da bu tüylerden kurtulmanız mümkündür.

Ayrıca vücut losyonu ve tüy dökücü kremler ile de istenmeyen bu tüylerden kurtulmak mümkündür. Kullanım aralıkları ve kullanım şekilleri farklılık gösteren bu ürünler zaman içerisinde tüylerin azalmasına ve yeni tüy oluşumunun engellenmesine yardımcı oluyor. Hiçbir deri tahrişine ve istenmeyen yan etkilere maruz kalınmadan kullanılması mümkün olan bu kremlerin gönül rahatlığı ile kullanımı mümkündür. Yapımında zararlı kimyasal maddelerin kullanılmadığı bu ürünler, kullanım kolaylıkları ve kullanıldıkları bölgede hiçbir tahrişe yol açmadıkları gibi dermatolojik olarak deri yapısını güçlendiren bir özellik taşıyabilir. Bu ürünleri kullanmadan önce Sağlık Bakanlığı onaylı olup olmadığının kontrol edilmesi sizin ve ürünü kullanan çevrenizdeki diğer insanlar için önem arz etmektedir.

Bir Yorum

  1. Lazer tedavisi kesin sonuç veriyor.Krem ve ya tüy dökücü kremler hiç bi işe yaramıyor maalesef ki biz kadınların en büyük sorunu :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu