Diyet

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Hangi Vitamin Kilo Aldırır

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Hangi Vitamin Kilo Aldırır, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Hangi Vitamin Kilo Aldırır ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Hangi Vitamin Kilo Aldırır ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Hangi Vitamin Kilo Aldırır

İştah Açıcı Kilo Aldırıcı Vitamin İlaçları Nelerdir?

Kilo almaya çalışırken, sağlığımıza zarar vermeyecek güvenilir metotları tercih etmemiz gerekmektedir. Beslenme programımızın protein ve karbonhidratlar yönünden zengin olmasını sağlamak, yüksek besin değerine sahip gıdalarla beslenmek; kilo almak için yapılabilecek en doğru uygulamadır.Beslenmenin dışında bazı vitamin hapları da kilo almaya yardımcı olabilir. Kilo aldıran vitaminlerin faydası, yalnızca bu kadarla sınırlı değildir. İştahı açarak kilo alımına kolaylık sağlayan bu vitaminler, öte yandan diğer yararlı işlevleri ile genel vücut sağlığına da destek olmaktadır.

Günlük olarak ihtiyaç duyulan vitaminler, vitamin haplarıyla alınabilmektedir. Bu hapların kilo alımına doğrudan bir tesirinin olduğu söylenemez. Lakin vitamin haplarının bazıları iştahı arttırmakta ve bu sayede kilo almayı kolaylaştırmaktadır.

Kilo Aldıran İştah Açan Vitamin Haplarının İsimleri Nelerdir?

  1. Benexol
  2. Ferrum Forte
  3. Ferro Sanol
  4. Nerox B12
  5. Marincap balık yağı hapı
  6. Solgar Brewer’s Yeast

Hangi Vitaminler Kilo Aldırır?

B12 Vitamini

B12 vitamini, çok kuvvetli bir iştah açıcıdır. Hatta çok sık acıkmaya neden olmaktadır. İştahının kapalı olmasından dolayı kilo almakta zorlananların mutlaka B12 vitamin takviyesi almaları mühimdir. Bunun için düzenli olarak yumurta ve balık tüketilmelidir.

Çinko

Tavsiye edilen miktarda ve düzenli olarak çinko alımı, iştahın açılmasını sağlar ve yemek yeme sıklığını artırır. Bu mineral et ve süt ürünlerinde bolca bulunmaktadır. Ayrıca çinko yönünden zengin kuruyemişler, vücudun bu gereksinimini karşılayan yiyeceklerdendir. Bunun dışında çinko takviyesi de, doktor kontrolünde kullanılabilir.

Balık Yağı

Balık yağının kilo aldırma potansiyeli mevcuttur. Nitekim Yrd. Dr. Hasan Aydın konuyla alakalı bilgilendirmede bulunarak, balık yağının hem çocukların hem de yetişkinlerin kilo almasına katkıda bulunabileceğini söylemiştir. Aydın’ın dile getirdiğine göre bunun sebebi, ilacın yağ içerikli olmasıdır ve goğrudan kalori içermesidir. Bunun yanı sıra Hasan Aydın, D vitamininde kilo aldırma özelliğinin olmadığını ifade etmektedir.

C Vitamini

C vitamininin kilo aldırdığı, çeşitli bilimsel çalışmalarla da netlik elde etmiştir. Kilo alamama problemi, metabolizmanın çok bi hayli hızlı olmasından kaynaklanıyorsa, C vitamini takviyesiyle bu durumun düzeltilmesi olabilecekdür. C vitamini, metabolizmayı yavaşlatmakta ve bünyeyi kilo almaya uygun hale getirmektedir. ABD merkezli “Ulusal Sağlık Enstitüsü” de bunu doğrulamıştır. C vitamini ihtiva eden gıdaların başında; mandalina, portakal, limon, greyfurt, kavun, kivi, çilek, yeşil biber  ve yaban mersini gelmektedir.

A Vitamini

A vitamini, retinol olarak adlandırılmaktadır ve kilo alımında son derece başarılı sonuç veren temel vitaminlerden biridir. Vücudumuzdaki bazı hücreler, bağışıklık sisteminin düzenlenmesinde ve kilo almada görev almaktadır. İşte retinol, bu hücrelerin büyüme ve gelişimini olumlu yönde etkilediğinden, çok mühim bir vitamin konumundadır.

D Vitamini

D vitamini de kilo aldıran vitaminlerden biridir. Bilhassa kemik sağlığının muhafaza edilmesinda büyük rol oynayan bu vitamin, gebelikte de anne adaylarının en fazla gereksinim duyduğu vitaminler içindedır.

D vitamini; süt, peynir, tereyağı, yoğurt ve yumurta gibi ürünlerde bulunur. Aynı zamanda karaciğer, istiridye, somon ve ton balığı gibi gıdalarda da yer alır. İdeal kiloya ulaşabilmek için D vitamini alımının doğru bir biçimde yapılması gerekir.

Kilo Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Eğer zayıfsanız ve kilo almak istiyorsanız bunun için bir uzmandan  yardım almalısınız. Doğru olup olmadığından emin olmadığınız beslenme programlarına uyarak kendi kendinize kilo almayı denemeyiniz. Çünkü kilo almak isterken sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. Sporcu içeceği olarak anılan ve kas yapma, kilo aldırma özelliğine sahip ürünler de, kilo almak isteyenlerin başvurduğu bir metottur. Ayrıca vitaminlerin de kilo aldırıcı etkisi mevcuttur. Misal verilecek olursa B vitamini ve demir minerali iştahın açılmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı kilo alımında yararlanılabilecek takviyelerin başında gelmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu