Kadın

İpek gibi saçlara kavuşmak için 3 farklı nişasta saç maskesi tarifi

İpek gibi saçlara kavuşmak için 3 farklı nişasta saç maskesi tarifi, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde İpek gibi saçlara kavuşmak için 3 farklı nişasta saç maskesi tarifi ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. İpek gibi saçlara kavuşmak için 3 farklı nişasta saç maskesi tarifi ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

İpek gibi saçlara kavuşmak için 3 farklı nişasta saç maskesi tarifi

Nişasta saçların daha hacimli görünmesini sağlar, saçları düzleştirmeye yardımcı olmaktadır, saçlardaki fazla yağı emer ve ipek gibi saçlara kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. Nişastayı aktarlardan yahut marketlerden temin ederek aşağıda bildireceğimiz maskeleri uygulayabilirsiniz;

Saçları Besleyen Ve Güçlendiren Mısır Nişastası Maskesi

Malzemeler

 1. 1 yemek kaşığı mısır nişastası
 2. 1 çay bardağı
 3. 1 yemek kaşığı zeytinyağı yahut hindistan cevizi yağı
 4. 1 yemek kaşığı hint yağı
 5. 1 tatlı kaşığı bal

Yapılışı

İlk olarak uygun bir kabın içine 1 çay bardağı su ve 1 yemek kaşığı nişastayı ilave edip güzelce karıştırın.  Daha sonra ocağa alıp kıvamı krem halini alana dek sürekli olarak karıştırın. Isınan ve kıvamı oturan karışımı ocaktan alıp içine son kez Hindistan cevizi yağı ve bal ilave edip karıştırın. Karışım soğuduğunda saçınızın tamamına sürün ve yarım saat ile 1 saat içinde beklemede bırakın. En son saçlarınızı şampuanlayıp yıkayın.

Yağlı Saçlar İçin Nişasta Maskesi

Malzemeler

 1. 2 yemek kaşığı mısır nişastası
 2. 1 tatlı kaşığı karbonat
 3. Su

Yapılışı

Bu maske yağlı saçlar için birebirdir. Öncelikle malzemelerin tamamını bir kaba koyup güzelce karıştırın. Kalın bir macun kıvamı alması için karışımın içine biraz su ilave edip kaşık ile güzelce karıştırın. Maskeyi saçınıza uygulamadan evvel saçlarınızı tutam tutam ayırıp hafif ıslatın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz maskeyi saçlarınıza kökünden ucuna doğru sürün. Tüm saçınıza uyguladıktan sonra maskenin saç tellerine emilmesi için 1 saat beklemede bırakın.  Bekleme süresinden sonra saçlarınızı durulayın. Bu maskeyi haftada en az 2 defa uyguladığınızda tesirini göreceksiniz.  

Saçları Düzleştirmek İçin Mısır Nişastası ve Süt Maskesi

Malzemeler

 1. Dört yemek kaşığı mısır nişastası
 2. İki bardak hindistan cevizi sütü yahut tam yağlı süt

Yapılışı ve Uygulanışı

İlk olarak uygun bir kabın içinde tüm malzemeleri karıştırıp ocağa alıp kısık ateşte ısıtın. Kıvamı krem halini aldığinde ocaktan alıp ılınmasını bilave edin. Maskeyi temiz olmayan saçınızın tamamına sürün ve 1 saat beklemede bırakın. Ardından saçlarınızı şampuanlayıp yıkayın. Bu maskeyi haftada en az 2 defa uygulamalısınız.

Nişastanın Saça Faydaları Nelerdir?

Nişastanın saça bir çok faydası mevcuttur. Bunların başında saçın doğal ve canlı yapısını koruması gelmektedir. Nişastanın içindeki faydalı bileşikler saç ve cilt problemlerine iyi gelmektedir. Saçı besleyen bu bileşikler saçın sağlıklı görünmesine katkı sağlamaktadır.

 1. Saçlardaki fazla yağı emer, saçtaki yağ oranını dengeler. Özellikle yağlı saçlar için harika bir maddedir.
 2. İçeriğindeki mineral ve vitaminler aracılığıyla saçlardaki kırıkları onarır.
 3. Saça düzenli olarak uygulanacak nişasta maskesi, saçları düzleştirir.
 4. Nişastanın saça en büyük faydalarından birisi saç derisindeki sebumu gidermesi ve bu sayede kepek oluşumunu azaltmasıdır.
 5. Nişastada bulunan bileşikler saç derisi ve saçtaki hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bunun yanında hasarlı hücrelerin nasıl tedavi edileceğini sağladığı için ek olarak saçlardaki beyazlamaların da önüne geçer.
 6. Saçları nemlendirir.Nişastada bulunan amino asitler, inositol ve karbonhidratlar saç köklerini kuvvetlendirir, saçı derinlemesine nemlendirir ve çok iyi biçimde yumuşatıp saçtaki varolan sertlikleri yok eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu