Faydalı Bilgiler

İnternetten Nasıl Para Kazanılır

Merhaba arkadaş bugün sizlere internetten nasıl para kazanılır, ne yapsam para kazanabilirim gibi bazı konularla alakalı bilgiler vereceğiz.

Günümüzün en hızlı ticaretlerinin internet üzerinden olduğunu hepimiz bilmekteyiz ve bir çoğumuz işimizden vakit bulamayıp neredeyse tüm alışverişimizi internet üzerinden yaparız. Peki ama bu internet üzerinden satış yapanlar kim? sadece üreticiler mi? bizde yapabilir miyiz? bunları cevaplandırmaya çalışacağız.

**İnternet üzerinden satış yapanlar kim?
Büyük bir bölümünü üretici firmalar oluştururken kurulmuş güzel bir sistem ile dropshopping adı verilen sizler de yapabiliyorsunuz.

***Bizde yapabilir miyiz?
Evet sizde yapabilirsiniz; eğer bilgisayarla aranız biraz iyiyse ve günde çalışırken boş vaktiniz oluyorsa, ara ara telefonla konuşma, mesajlaşma gibi bir imkanınız varsa ya da işiniz yoksa işsiz iseniz bu iş tam sizlik.

yapmanız gerek çok basit bunu size bir örnekle anlatmak istiyorum. Bu işi nasıl yapabilirim diyorsanız buyrun.

Örneğin giyim üzerine satış yapmayı düşünüyorsanız benim gibi ilk yapmanız gereken satışını yapmak istediğiniz siteyi bulup seçmektir ben içgiyim üzerine bir sistem kurmayı düşündüm ve bununla ilgili bir site üzerinden form doldurdum ve arayacaklar. Aradıkları zaman bana sistemlerini ve kar marjı neler onlardan bahsedecekler. Benim de hesabıma uyarsa eğer tekliflerini değerlendirip geri dönüş yapacağım. Daha sonra internet site işlerinden anlayan arkadaşıma site kurduracağım e- ticaret sitesi diye adlandırdığımız bir site ve siteyi kurduktan sonra firma ile arkadaşımı görüştüreceğim xml dedikleri sistem ile satışını yapacağınız firmanın sistemini sitemize aktaracaklar.

Aktarma işlemi tamamlandıktan sonra satışı nereden yapacaksanız örneğin facebook, google, instagram gibi sosyal medya sayfalarından hesap açacaksınız. Bu hesap ya da hesaplar üzerine resimleri ve web sitenizde mevcut olan ürünlerin detayları ile birlikte paylaşım yapmaya başlayacaksınız. İster siparişinizi whatsapp üzerinden isterseniz site üzerinden yönlendirme ile direk anlaşmış olduğunuz firmaya sipariş verilmeye başlayacaktır bu süreçte sizin yapmanız gereken müşterinizle ilgilenmek kargo takibini anlaşmış olduğunuz firmanın sistemi üzerinden takip etmek olacaktır.

Daha sonra ise siparişini aldığınız ürünün teslimatı ile yada firma ile anlaşmanıza göre sipariş geçildiği anda sizin kar marjınız olan yüzdelik kısım hesabınıza yatacaktır.

Size düşen görevse ürünlerin paylaşımı güzel yapmak, gelen talebe cevap vermek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu