Sağlık

İnternet Üzerinden Böbrek Satılabilir Mi?

Türkiye’de yasal olarak yasak olmasına rağmen ve gerçekleştirildiği takdirde gerek satıcı açısından ve gerekse de alıcı açısından ciddi anlamda cezai işlemlerin gerçekleştirildiği internet dünyasında böbrek satılabilir mi böbrek satışı hakkında halen birçok web siteler üzerinden ne yazık ki böbrek alım satım iletişimleri söz konusu olabilmektedir. Dolaysıyla her ne kadar internet dünyası üzerinden böbrek satışı nadiren de ve gizlilik içerisinde söz konusu olsa da, bireylerin yakalanması durumunda gerek maddi yönden ve gerekse de tutukluluk süreci yönünden ciddi anlamda yasal cezai işlemlere tabii tutulmaktadırlar.

böbrek fiyatları
böbrek fiyatları

Böbrek Satışı Gerçekleştirilme Nedenleri İse Şunlardır;

Ekonomik Sebepler

Böbrek satışı gerçekleştirilme nedenlerinden biri de, kuşkusuz ki ekonomik yönden yetersizlik durumu söz konusu olmasıdır. Bireylerin ekonomik yönden ciddi anlamda sıkıntılar yaşaması, ne yazık ki böbrek satışı kararında etkili faktörler arasında yer almaktadır.

Yüksek Borçlanmalar

Böbrek satışı başlıca nedenlerinden biri de, bireylerin banka kredi borçlanması ve benzeri türden yüksek düzeyde borç altına girmesi ve bu sebeple de çıkış kapısı bulamadığı algısına kapılarak son çare olarak online böbrek satışı sunmasıdır.

Ekonomik Özgürlük

Böbrek satışı nedenlerinden biri de, bireylerin ekonomik yönden daha özgür olunmasının istenmesidir. Bireylerin, ekonomik yönden herhangi bir probleminin bulunmamasına rağmen, ekonomik yönden refah düzeyinin daha da yükseltilmesi açısından ne yazık ki, böbrek satışı yoluna başvurulabilinmektedir.

İnternet Dünyası Üzerinden Satışa Sunulan Böbreği Kimler Ve Ne Şekilde Satın Almaktadırlar?

Merak edilen konular arasında yer alan internet dünyası üzerinden böbrek satılabilir mi hakkında satılığa sunulan böbreğin daha çok yabancı kaynaklı web siteler tarafından satın alabildiği fark edilmektedir. Ayrıca, alıcının gerçek kimlik bilgilerinin tanınmaması açısından genellikle takma sahte isim ile böbrek satıcısı ile internet dünyası üzerinden iletişime geçebildiği ve antlaşma sağlanması durumunda, satıcı ile alıcı bir araya gelerek, böbreğin genel sağlık testinin yasa dışı bir şekilde yaptırıldıktan sonrasında son işlem olarak böbrek ücreti ödenerek alışveriş işlemi tamamlandırılmaktadır.

Ülkemizde yasal olarak yasak olması sayesinde geçmiş yıllara oranla, yok denebilecek düzeyde söz konusu olabilen böbrek satışı, ayrıca satıcının genel sağlığının da ciddi anlamda bozulmasına ve yaşam sürecinin ciddi anlamda kısalmasına da neden olabildiğinden, her ne sebeple olursa olsun böbrek satışını onaylamamakta ve bu eylemden bireylerin uzak durması gerektiğini tavsiye etmekteyiz.

Böbrek Satışı
Böbrek Satışı

One Reply to “İnternet Üzerinden Böbrek Satılabilir Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir