Faydalı Bilgiler

İlk Tanışmada Nelere Dikkat Etmeli

Günlük hayatta kullanabileceğiniz 10 davranış şekli ya da yeni tanıştığınız kişi veya kişilere karşı yapmanız gereken davranışlar

 

1)Yeni tanıştığınız birinin göz rengine bakın

Göz teması bu nedenle bir iki saniye daha uzun sürecek ve karşınızda ki kişi sizi daha etkileyici bulacaktır ve özgüveninizin daha yüksek olduğu izlenimini verecektir.

 

2)Eliniz sıcak olsun

Biriyle el sıkışırken eğer avuç içiniz sıcaksa karşınızda ki kişi sizi daha etkileyici bulacaktır. Bu da karşı tarafa sizin adınıza güven sağlayacaktır.

 

3)Heyecanlanmış gibi yapın karşınızda ki onu görünce heyecanlandığınızı hissetsin

Karşınızda ki insan da bir daha ki buluşmanız da aynısını size yapacaktır ve bu samimiyetinizi artıracaktır.

 

4)İlk buluşma da heyecanlı bir aktivite yapın kendinizde karşınızdaki de heyecanlansın.

Korku filmine gitmek veya kondola binmek ya da korku evine gitmek gibi. Bu tarz aktiviteler adrenalin sayısını artırıp kalbin hızlı çarpmasını sağlayacaktır. Karşınızda ki kişi de sanki aktivitelerin kendisi değil de sizinle olmanın heyecanı gibi bir algı oluşacaktır.

 

5)Karşınızda ki kişi veya kişilerin ayaklarından konuşmak isteyip istemediklerini anlayabilirsiniz.

Birkaç kişinin konuştuğunu gördünüz ve yanlarına gittiniz; eğer sadece gövdelerini size doğru çevirip bacaklarını sabit tuttularsa yani tamamen size dönmediler ise konuşmaya  katılmanızı istemiyorlar demektir. Kalkıp size hoş geldin deyip el sıkışıyorlar ise ve tamamen size doğru dönüyorlarsa konuşmaya katılmanızı istiyorlardır.

 

6)Önce küçük bir şey isteyin yeni tanıştığınız birinden.

Birisinden bir şey isteyecekseniz önce basit bir şey yapmasını isteyin size bir kez evet deyip yaptığında ikinci kez evet demesi daha kolay olacaktır.

 

7)Yada tam aksine zor bir şey yapmasını isteyin.

Hayır demek zorunda kalacak, bu sırada asıl istediğinizi söylediğinizde hem daha basit bir şey olduğundan cazip gelecek hemde iki defa üst üste hayır demek istemeyecektir.

 

8)Birden fazla seçenek sunun mesela iki seçenek sunun.

Bunu özellikle sevgili olmak istediğiniz kişi de kullanabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse o gün hava sıcaksa ve siz açık alan bir yerde oturmak istiyorsanız hava güzel açık bir yerde mi oturmamızı istersin, kapalı bir yerde mi oturalım şeklinde bir soru yöneltebilirsiniz bu kendini değerli hissettirir ve seçim hakkı ondaymış gibi hisseder.

 

9)Karşınızda ki kişiden küçük iyilikler isteyin.

Karşınızda ki size iyilik yaptığı zaman sizi sevmesi gerektiğini düşünür ve bir daha iyilik yapmaya daha yatkın olur.

 

10)Karşınızdakinden tam bir cevap alamazsanız onu gözlerinize bakmaya davet edin.

Sizde gözlerine bakmaya devam edin ki karşınızdakinin gözlerinize bakmasını sağlamış olun böylelikte soruyu tekrar sorarsanız cevabını alma olasılığınız daha da artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir