Sağlık

Hızlı Kilo Vermenin Doğal Yolları

Zayıflamak, fit bir bedene, sağlıklı bir görünüme ve daha yüksek bir özgüvene sahip olmak ve kilo verme sürecine hızlı bir başlangıç yaparak kendinizi motive etmek istiyorsanız, size hızlı kilo verdirecek formülleri günlük hayatınızda uygulayabilirsiniz. Sağlığınızı bozmayacak ama bir yandan da metabolizmanızı hızlandıracak ve size hızlı kilo verdirecek doğal formülleri bu yazımızda bulabilirsiniz…

1) Sabah Aç Karnına Limonlu Su İçin 

Sabah uyanır uyanmaz, kahvaltıdan da yarım saat önce, henüz mideniz boşken aç karnınıza bir bardak ılık suya limon sıkıp için. Bu hem organlarınızı temizleyecek hem de metabolizmanızı hızlandırarak güne iyi ve enerjik bir başlangıç yapmanızı sağlayacak.

2) Akşam Yemeğini 7’den Önce Yiyin 

Akşam yemeklerini mümkün olduğunda erken yiyin. Yatağa gitmeden en az 3 saat önce yemek yemeyi bırakın. Eğer 10’da yatıyorsanız akşam yemeğinizi en geç 7’de yiyin. Daha geç yatıyor olsanız bile, yemek faslını 7’de bitirip, geç saatlerde acıkırsanız salatalık, tarçınlı süt, yarım kase yoğurt ya da ceviz yiyebilirsiniz.

3) Şekeri Hayatınızdan Çıkarın 

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, ilk iş olarak şekeri ve şekerli tüm gıdaları hayatınızdan çıkarın. Makarna, pilav ve ekmek yemeyin. Karbonhidratlarla ilişkinizi minimuma indirin. Kahvaltıda 1 dilim tam buğday ekmeği ya da öğlen birkaç kaşık bulgur pilavı yiyebilirsiniz. Ama onu da her gün değil, gün aşırı yapmayı deneyin.

4) Kalori İçmeyin 

En çok yapılan hatalardan biri de şekerli ya da asitli içecekler içip bunun kilo aldırmadığını düşünmektir. Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız; tüm asitli ve şekerli içecekleri hayatınızdan çıkarın. Paketteki meyveli sütler, %100 doğal olduğu yazan meyve suları da bu gruba dahil.

5) Yoğurt Kürü Yapın 

Hızlı ve sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız; akşamları yoğurt, limon ve pulbiber kürünü uygulayın. Metabolizmayı hızlandıran bu kür, yağ yakımına da yardımcı alıyor. 1 hafta, 15 gün süreyle yaptığınızda bu kürün zayıflamanıza ve bel çevresindeki yağlanmanın azalmasına faydalı olduğunu göreceksiniz.

6) Yürüyüş Yapın 

Kilo vermek istiyorsanız, koşmak yerine yürüyüşü tercih edin. Mümkünse açık havada, hızlı bir tempoda yürüyün. Hızlı kilo verdiren doğal formüller arasında en ekonomik ve en basit yöntem olan yürüyüşü ihmal etmeden her gün 45 dakika boyunca mutlaka uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu