Doğal Tedaviler

Hızlı İyileşmek Mümkün Mü?

Zararlı bakterilerden korunmak için bağışıklık sistemini çeşitli yollar ile destekleyebilirsiniz. Böylece daha hasta olmadan bunların önüne geçmiş olursunuz. Ama bunları yapana kadar çoktan hasta oldum diyorsanız, beslenmenizde önemli değişiklikler yapmanız şart. Hızlı bir şekilde iyileşmenin yollarından biri besin kaynaklarıdır. Şimdi bu yöntemleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

Domatesi Pişirin

Domatesin içinde fazla miktarda asit olduğu için sebze değil, meyve kategorisindedir. Birçok vitamince zengin olan domatesi, salatalarımızda ya da yemeklerimizde sıklıkla kullanmaktayız. Domateste bulunan antioksidanlardan dolayı domatesi pişirdiğiniz zaman vücudunuzdaki emilim oranını artırmaktadır. Bundan dolayı domates, vücudunuzda ki yaraları veya hastalıkları daha çabuk iyileşmesini sağlamaktadır. Eğer domatesi pişirmeden kullanacaksanız, zeytinyağı ile birlikte tüketmeniz de ayrıca yarar sağlamaktadır.

Hızlı İyileşmek Mümkün Mü?

Çorbaya Sarımsak Koyun

Doğal ilaçlar olarak bilinen soğan ve sarımsak, kokusundan dolayı bazı kişiler tarafından tercih edilmemektedir. Ama vücut direncini ve bağışıklık sistemini önemli ölçüde güçlendirmesiyle bilinmektedir. Özellikle sarımsağı çiğ olarak tüketin. Bunun sebebi, ısıtıldığı zaman içindeki vitamin ve mineral miktarında azalma olmaktadır. Soğuk algınlığına yakalandıysanız, yaptığınız çorbaların içine mutlaka sarımsak atın. Bu sayede göreceksiniz ki grip, nezle gibi hastalıklardan çok çabuk kurtulacaksınız.

Kırmızı Et ve Salata Tüketin

Demir ve çinko bakımından zengin olan kırmızı et, hücrelerinize daha fazla oksijen ulaşmasına destek olduğu için daha hızlı zamanda iyileşmenizde başrol oynamaktadır. Bu vitaminlerden daha fazla yararlanmak için ise kırmızı etin yanında mutlaka bol şekilde limon sıkılmış salata tüketin. Bu sayede daha fazla şekilde mineral kazanmış olacaksınız.

Balık Yemeye Özen Gösterin

Balıkta bulunan Omega 3, vücudunuzun bağışıklık sistemini desteklemektedir. Hastalıklara sebep olan bakteri ve virüslerin direncini kırmaktadır. Böylece iyileşme sürecini ekstra katkısı olmaktadır. Mevsimine göre, haftada en az bir kere tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Yiyeceklerinize Bol Bol Limon Sıkın

Limon özellikle grip, nezle gibi soğuk algınlığı rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. İçinde bulunan C vitamini sayesinde bu virüsleri vücudunuzdan atmaya yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı yaptığınız yemeklerinizde, salatalarınızda, hatta içtiğiniz suya bile birkaç damla limon sıktığınız zaman bu tür rahatsızlıklarınızın çok çabuk bir şekilde geçtiğini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu