Moda

Hippi, Bohem, Grunge Karışımı ve Püsküller

Hippi, Bohem, Grunge Karışımı ve Püsküller 

Genellikle kış sezonunda karşımıza çıkan ve rahatlığın göstergesi olan şalaş kıyafetler yavaş yavaş yazında kullanılmaya başlandı.

Hippi, Bohem, Grunge tarzlarının hepsinin izlerini taşıyan salaş tarz yeni bir akım olmaya başladı.

Hippi, Bohem, Grunge Karışımı ve Püsküller Moda

Salaş Giyimin Avantajları

Salaş kıyafetler tercihinin, insanlara sağladığı şıklık görünümü dışında farklı avantajları da vardır ki kişiler bu avantajlardan dolayı da salaş kıyafet tercihinde bulunmaktadırlar. Bol kıyafetler içersin de rahat hissedilebileceği gibi kişilerin kusurlu bölgeleri de bu bol kıyafetler sayesinde kapatılabilir.

Böylece kişiler hem rahat hem şık hem de kusurlu bölgeleri yokmuş gibi daha da özgüvenli hale gelebilirler.

Salaş Kıyafet Modelleri

Salaş elbise modellerinde, daha çok askılı elbiseler, ayak bileklerine kadar uzanan uzun elbiseler tercih edilmekle beraber kemerlerle hareketlendirilebilir böylece daha şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Pantolonlarda ise, bol, yüksek bel, salaş pantolonlar kişilerde şıklık sağlayacağı gibi rahatlığı da ön plana çıkaracaktır. Eteklerde ise uzun maksi etekler daha çok tercih edilebilir veya ne çok uzun ne çok kısa ayak bileğiyle tam diz kapağının ortasında bir uzunluk oldukça şık görünmenizi ve rahat hissetmenizi sağlayabilir. Kazaklarda da bol kesim tercihlerinizin arasında bulunabilir.

Salaş Giyinmek Rüküşlük Değildir!

Salaş yani bol giyinmek rüküşlük değildir, tabii ki her şeyin bir dozu olduğu gibi bununda bir dozu olmalıdır. Fazla abartı şık görünümünüzü bir anda rüküş bir görünüme bırakabilir, bu nedenle bu nokta dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

Bir Hippi Tarzı Yansıması; Püskül Detayı

Kıyafetlerde, ayakkabılarda, çantalarda ve aksesuarlar da püskül detayı ön plana çıkmış durumda. Yine bir hippi tarzı yansımasını modacılar kadınların hayatına başarıyla sokmuş durumdalar. Püskül detayı hem şık hem de biraz hareketli bir görünüm veriyor kıyafete de giyen kişiye de.

Basit ve Havalı

Püskül detayı sade basic bir body bile sadelikten uzaklaştırıp havalı bir görünüm katıyor. Genellikle kol uçlarında ve uç detaylarda kullanılan püsküller oldukça fazla tercih edilmeye başlandı.

Kıyafetlerde, etek uçlarında ve kollarda sıkça gördüğümüz püskül akımı artık ayakkabılarda, sandaletlerde, çantalarda, hatta bikini ve mayolarda dahi görmemiz mümkün. Artık her şey daha şık daha göz alıcı ve daha hareketli.

Püskül detayı hem kadınlara şıklık kazandırmak amacıyla kullanılıyor ve kadınlar tarafından da bu sebep den dolayı tercih ediliyor hem de, salaş kıyafetlerde olduğu gibi kadınların fazlalıklarını ve görünmesini istemedikleri bölgeleri kapatmak için oldukça fazla kullanılıyor ve tercih ediliyor.

Püsküllü Gece Elbiseleri                                                                                 

Gece elbiselerinde de kullanılan püskül detayı oldukça farklı bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır. Hatta artık kıyafetin, elbisenin, basic bodynin tamamının püskülden yapıldığını görmek bile mümkün. Bu yüzden püskül akımı başladı diyebiliriz.  Aksesuarlarda daha çok kendini küpede gösteren püskül detayı dahil olduğu her ürüne ayrı bir şıklık ve farklılık katmaktadır.

Çantalarla beraber artık cüzdan ve kemerlerde de kendini göstermeye başlamıştır püskül. Püskül akımı şık ve hareketli görünmek hem de kusurlu bölgelerini kapatmak isteyen kadınların dahil olabileceği bir akımdır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu