Bakım ve Güzellik

Hint bektaşi üzümünün saç dökülmesine ve erken saç beyazlamasına faydasıAmla yağı saç için faydalı mı (Hint bektaşi üzümü)

Amla yağı aynı zamanda Hint bektaşi üzümü olarakta bilinir. İlk defa duyanınız veya hakkınıda bilgi sahibi olmayanların olması normaldir. Amla yağı, amla meyvesinden elde edilir aynı zamanda tozu da kullanılmaktadır. Hint bektaşi üzümünin yetiştiği bu ağacın meyvesi ve kabukları dahil tümüyle saç için fayda sağlar. Zengin içeriği ile hem saç dökülmesine hem de erken beyazlayan saçlara karşı oldukça faydalıdır.

Normal bir yağ gibi katkı ilavesi yapmadan saç diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirmeniz yeterli olacaktır.

Amla yağı saça nasıl sürülür?

Banyo öncesinde uygulanmalıdır. Saçınızı yıkamdan önce avucunuza bir miktar alarak saç diplerine yedirecek şekilde uygulayın. 1 gece saçlarda beklemesi faydalı olacaktır.

Yağın hazırlanmasında meyveler kurutularak, mineral, hindistan cevizi ve susam gibi yağlar içerisinde ıslatılarak yapılır. Meyve 3 ile 5 gün kadar bu yağlardan çıkarılarak saflaştırılır.

Saça faydaları

Yağın içerisinde esansiyel yağ asitleri bulunduğunda saç köklerinin güçlendirilmesinde yardımcıdır. Saç derisindeki kuruluk ve saç dibi kaşıntılarına karşı tedavi özelliği mevcuttur. Yağda protein, mineraller, antioksidanlar gibi birçok bileşiği saçları güçlendirir ve canlılık kazanmasına yardım eder.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir