Doğal Tedaviler

Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapılmalı? Hemen Adet Olmak İçin, Doğal, İlaç ve Dualar *Kadınlar Kulübü

Hemen adet olmak için ne yapılmalı diyen takipçilerimizi duyar gibiyim. Hemen adet olmak için öncelikle aşağıda vereceğim bilgileri mutlaka bir yere not edin. Hemen adet olmak için ilaç, soğan kabuğu ve kekik suyu gibi çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Erken adet olmak için bu yöntemleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Tabii her şeyden önce doktorunuzdan da destek alabilirsiniz.

Hemen Adet Omak İçin Ne Yapılmalı

Soru: Erken adet olmak için ne yapılmalı, adet olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Cevap: Hemen adet olmak için ne yapılmalı konusunda gerekli cevapları alabileceksiniz. Ancak konunun içerisinde geçen yöntemler ve çabuk adet olmak için gösterilen yollar doktor kontrolünde olmalıdır. Bu yöntemler kendi başınıza karar vererek uygulanmamalıdır.

Hemen Adet Olmak İçin Ne Yapılmalı? Hemen Adet Olmak İçin, Doğal, İlaç ve Dualar *Kadınlar Kulübü Doğal Tedaviler

Erken Adet Olmak için Ne Yapılır

Genç kızın ergenlik döneminden başlayarak menopoz dönemine kadar geçirdiği süre içerisinde rahimden gelen kanamaya adet kanaması veya regl (aybaşı) denir. Birçok nedenden ötürü adet kanamalarına gecikme, azalma, çoğalma veya kesilme durumları oluşabilir. Sağlık koşulları ile ilaç kullanımlarınında ayrı bir önemi bulunur. Hemen adet olmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki yöntemler faydalı olacaktır. İşte size adet olmak için bitkisel çözümler sunduk keyifli okumalar.

Adet Olmak İçin Soğan Suyu

Adet olmak için soğan kürü hazırlanır. Soğan kabukları soyularak uygulama yapılır. Kabukların kırmızı olan bölümleri bir kaba konularak su ilavesi ile kaynatılır ve ardından içilir. Hızlı şekilde adet kanaması getirme yöntemlerinden en etkilisi denilebilir.

Adet Olmak İçin Kekik suyu

Adet olmak için kekik suyu yöntemi ile uygulama yapmak en etkililer arasındadır. Bu yöntemi kullanmak için; bir bardak su kaynatılır ve içerisine bir tutam olacak şekilde kekik atılarak demlenir. Ilık olarak içilir ve günde 2-3 sefer kullanabilirsiniz.

Adet Olmak İçin Maydanoz Suyu

Adet olmak için maydanoz suyu sıkça kullanılan yöntemlerden biridir. İyice yıkanarak temizlenen maydanoz, 5 su bardağı kadar tencerede kaynatılarak kenaralınır ve maydanoz içine atılarak 30 dakika bekletilir. Gün boyunca suyu süzerek içebilirsiniz.

Regl Olmak İçin Aspirin

Aspirin ile kadınlar regl olmak için yöntem denemektedir. Yapılan bu uygulama iki adet asprin, toz şeker ve bal ile hazırlanır. İki aspirini ezip toz yapın ve yarım su bardağı su içine atılarak birer tatlı kaşığı bal ve şeker için atıp karıştırarak içilir.

Hemen Adet Olmak Için İlaç

Soru: Hemen adet olmak için ilaç nedir?

Cevap: Adeti sökmek için doktor tarafından verilen, Tarlusal 5 mg Tablet, Luteynyl 5 mg Tablet, Duphaston 10 Mg Tablet, Cyclo-Progynova Draje, Apranax Fort 550 mg Tablet, Naprosyn CR 750 mg 10 Tablet, Advil Liquigel 200 Mg 20 Kapsül ilaçlar kullanılmaktadır.

Adet Olmak İçin Bitkisel Çözüm

  1. Soğan kabuları ve biraz maydanoz 1bardak su içerisine atılarak 5 dakika kadar cezvede kaynatılarak 10 dakka demlenmesi beklenir ve günlük 3 sefer içilerek erken adet olunabilir.
  2. Rezene çayı 1 su bardağı su kaynatılarak 2 çay kaşığı içine rezene (kurumuş) 5 dakika kadar demlenerek elde edilir ve günde 2-3 bardak içilerek erken adet görülebilir.
  3. Bal ile çörek otu karşımı yapmak için, bir çay kaşığı çörek otu ve 1 yemek kaşığı bal karıştırarak yenir.
  4. Dereotu kullanarak erken adet olunabilir. Adet söktürücü etkisi vardır. Birkaç dereotunu bir bardak kaynamış suya atın ve 15 dakika bekleyerek günde 2 sefer için.
  5. Havuç tohumu ile yöntem kullanabilirsiniz. Bir bardak kaynamış suyun için havuç tohumu atın ve 5 dakika kadar demleyerek günde 3 sefer için.

Not: Bu yöntemler gerekli görüldüğünde doktor kontrolünde sağlanmalıdır.

7 Yorum

  1. Kızlar düğünüm var ayın 23 de adet belirtileri var ama hala olmadım olmam gerekiyor adetim 5 gün sürüyor acil yardimm

  2. Merhabalar ben dılek 16 aylık bebegım var hala reglı olamadım en ıyı yöntem hangısı acaba bebegımı emziriyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu