Doğal Tedaviler

Hemen adet olmak için ne yapılmalı, çabuk adet olma

Hemen adet olmak için ne yapılmalı, adet görme yöntemleri

Soru: Erken adet olmak için ne yapılmalı, adet olmak istiyorum ne yapmalıyım?

Yanıt: Hemen adet olmak için neler yapmızn gerektiği konusunda gerekli cevapları alabileceksiniz. Ancak konunun içerisinde geçen yöntemler ve çabuk adet olmak için gösterilen yollar doktor kontrolünde olmalıdır. Bu yöntemler kendi başınıza karar vererek uygulanmamalıdır.

Erken adet olmak için ne yapılır (çabuk adet görme)

Genç kızın ergenlik döneminden başlayarak menopoz dönemine kadar geçirdiği süre içerisinde rahimden gelen kanamaya adet kanaması veya regl (aybaşı) denir. Birçok nedenden ötürü adet kanamalarına gecikme, azalma, çoğalma veya kesilme durumları oluşabilir. Sağlık koşulları ile ilaç kullanımlarınında ayrı bir önemi bulunur. Hemen adet olmak istiyorum diyorsanız aşağıdaki yöntemler faydalı olacaktır.

Hemen adet olmak için soğan kabuğu

Soğan kabukları soyularak uygulama yapılır. Kabukların kırmızı olan bölümleri bir kaba konularak su ilavesi ile kaynatılır ve ardından içilir. Hızlı şekilde adet kanaması getirme yöntemlerinden en etkilisi denilebilir.

Adet olmak için kekik suyu

Kekik suyu yöntemi ile uygulama yapmak en etkililer arasındadır. Bu yöntemi kullanmak için; bir bardak su kaynatılır ve içerisine bir tutam olacak şekilde kekik atılarak demlenir. Ilık olarak içilir ve günde 2-3 sefer kullanabilirsiniz.


Adet olmak için maydanoz

Sıkça kullanılan yöntemlerden biridir. İyice yıkanarak temizlenen maydanoz, 5 su bardağı kadar tencerede kaynatılarak kenaralınır ve maydanoz içine atılarak 30 dakika bekletilir. Gün boyunca suyu süzerek içebilirsiniz.

Regl olmak için aspirin

Aspirin ile kadınlar regl olmak için yöntem denemektedir. Yapılan bu uygulama iki adet asprin, toz şeler ve bal ile hazırlanır. İki aspirini ezip toz yapın ve yarım su bardağı su içine atılarak birer tatlı kaşığı bal ve şeker için atıp karıştırarak içilir.

Adet olmak için ilaç

Sual: Geciken adetin gelmesi için ne yapılmalı?

Yanıt: Adeti sökmek için doktor tarafındn verilen, Tarlusal 5 mg Tablet, Luteynyl 5 mg Tablet, Duphaston 10 Mg Tablet, Cyclo-Progynova Draje, Apranax Fort 550 mg Tablet, Naprosyn CR 750 mg 10 Tablet, Advil Liquigel 200 Mg 20 Kapsül ilaçlar kullanılmaktadır.

Nasıl erken adet olunur?

  1. Soğan kabuları ve biraz maydanoz 1bardak su içerisine atılarak 5 dakika kadar cezvede kaynatılarak 10 dakka demlenmesi beklenir ve günlük 3 sefer içilerek erken adet olunabilir.
  2. Rezene çayı 1 su bardağı su kaynatılarak 2 çay kaşığı içine rezene (kurumuş) 5 dakika kadar demlenerek elde edilir ve günde 2-3 bardak içilerek erken adet görülebilir.
  3. Bal ile çörek otu karşımı yapmak için, bir çay kaşığı çörek oru ve 1 yemek kaşığı bal karıştırarak yenir.
  4. Dereotu kullanarak erken adet olunabilir. Adet söktürücü etkisi vardır. Birkaç dereotunu bir bardak kaynamış suya atın ve 15 dakika bekleyerek günde 2 sefer için.
  5. Havuç tohumu ile yöntem kullanabilirsiniz. Bir bardak kaynamış suyun için havuç tohumu atın ve 5 dakika kadar demleyerek günde 3 sefer için.

Not: Bu yöntemler gerekli görüldüğünde doktor kontrolünde sağlanmalıdır.

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

7 Yorum

  1. Kızlar düğünüm var ayın 23 de adet belirtileri var ama hala olmadım olmam gerekiyor adetim 5 gün sürüyor acil yardimm

  2. Merhabalar ben dılek 16 aylık bebegım var hala reglı olamadım en ıyı yöntem hangısı acaba bebegımı emziriyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu