Güzellik

Hangi Fondöten Bana Uygun?

Hangi Fondöten Bana Uygun?

            Günümüzde bayanların makyaj ürünlerinden biride fondötendir. Bayanlar cilt tonlarına uygun fondöten kullanarak ciltlerindeki kusurları ve ince çizgileri kapatarak daha güzel ve çekici görünmektedirler. Kaliteli bir ürün kullanarak ciltlerini daha da kusursuz görünmelerini sağlamaktadırlar. Bayanlar Hangi fondöten bana uygun cilt tipine uygun olarak kuru, yağlı, karma, hassas mı olduğunu tespit ederek ürünü kullanmalıdır. Fondötenler cilt tiplerine uygun olarak üretilmektedir yağlı, karma, kuru ve hassa ciltler için ayrı ayrı üretilmiştir . Bu sebepten dolayı bayanlar kaliteli ve yüzde kaybolan fondötenleri tercih edip kullanmalıdır.


1) Kuru ve normal cilt tipine uygun olarak yumuşatıcı bazlı fondötenler tercih edilmelidir.

2) Yağlı ve karma ciltler Toz bazlı fondöten kullanmalıdırlar.

3) Yağlı ve karma ciltler için uygun, az yağlı, yağsız, su bazlı yada mat fondötenler tercih etmeleri uygundur.

4) Olgun ve kuru ciltler için uygun fondöten ışığı yansıtan fondötenlerdir.

5) İnce çizgileri olan bayanlar ise kırışık görünümünü azaltıcı fondötenleri tercih edip kullanmalıdırlar.

6) Ciltlerinde ren tonu farklılığı olan bayanlar ise renk uyumlu fondötenleri kullanmalıdırlar.

Fondöten alırken bayanlar bilek damarlarının üzerinde ve ışıklı bir ortamda denemeli ve almalıdır. Cilt tiplerine en uygun ürünü seçip almaları gerekmektedir yoksa aldıkları ürün yüzlerine uyguladıktan bir süre sonra akıp maske görünümü verecektir. Bu sebepten dolayı fondötenlerini alan bayanlar ciltlerinde iyice analiz edip ürünlerini alması tavsiye edilmektedir.

2 Yorum

  1. Maalesef ki güzel görünüm pürüzsüz cilt ugruna feda ettik o güzel ciltlerimizi.Fondötende hangi marka kullanılmalı öneriniz nedir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu