Güzellik

Hande Yener Ve Bergüzar Korel Güzellik Sırları

Hande Yener Ve Bergüzar Korel Güzellik Sırları

Hande Yener, Türkiye’nin çok önemli pop müzik yapan şarkıcılardan biri olmakla beraber, yıllara meydan okuyan güzelliği ve fiziğiyle tüm övgüleri hak etmeye devam ediyor. Peki, 40 yaşın üstünde ve bir çocuk annesi olmasına rağmen bu güzelliği ve fit görünümünü nelere borçlu dersiniz?

İlk ağızdan verdiği bilgilere ve önerilere göre, kendisine bu konuyla alakalı bir kitap edindiğine dikkat çekiyor. Özellikle kitapta bulunan spor aktivitelerini tamamı ile gerçekleştirdiğini ve beğendiği hareketlerin devamlı tekrarını büyük bir özenle yaptığını açıklıyor. Bu aktivitelerden bazılarını açıklamak gerekirse; 3 kademe halinde ilerlediğini ve bu kademeleri üst vücut, orta vücut ve alt vücut olarak gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Bunların dışında, bol su içtiğini belirten Hande Yener, bu durumun cildine ve vücuduna önemli oranda etki sağladığını söylemekten kaçınmıyor. Ayrıca cildi için, haftada en az bir gün bakım ürünleriyle keselendiğini; en az 2 gün peeling uyguladığını ve yine haftanın her gününde cilt temizleme işlemi yaptığını, bazı zamanlarda ise düzenli olarak güzellik ve bakım evlerine gittiğini söylüyor.

Bergüzar Korel, yine Türkiye’nin önemli sinema ve televizyon sanatçılarından biri olmasının yanında, evli ve bir çocuk annesi olan Korel, makyajsız haliyle bile güzelliğinden ödün vermez ve fit görünümüyle dikkat çeker. Genel olarak reklamlarda tercih edilmesinin sebebini, düzenli bir yaşama sahip olmasıyla açıklamasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Yaptığı söyleşilerde en çok sorulan sorulardan biri güzelliğinizi neye borçlusunuz olmaktadır. O da bu durumu açıklamaktan çekinmiyor. Düzenli olarak spor yaptığını, günde en az 8 bardak su içtiğini, devamlı bakliyat tükettiğini ve protein almayı ihmal etmediğini, tükettiği suyun genel olarak alkali olduğunu, karbonhidrat dengesine inanmadığını fakat tüketilmesi gerektiğine inandığını, tüketeceği meyve ve sebzeleri organik pazarlardan aldığını açıklıyor. Aynı zamanda cildi için ise, küçük tüyolar veriyor. Öncelikli olarak, aktarlardan aldığı bazı otlarla karışım elde edip kaynattıktan sonra cildine uyguladığını, çok makyajdan kaçınmasına rağmen makyaj öncesi ve sonrası cildini temizlemeyi ihmal etmediğini ve mutlaka nemlendirici kullanılması gerektiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu