Hamilelik - Gebelik

Hamileyken tüy dökücü krem, ağda, iğneli epilasyon, epilasyon aleti kullanımı

Hamilelikte istenmeyen tüyler nasıl alınmalı

Değişen hormon düzeni gebelikte istenmeyen tüylerinde oluşumunu sağlayabilir. Bu tüyleri almak için kullanılan yöntemler arasında en sağlıkları tüylerden kurtulma metodu hangisi?

Tüy dökücü krem, ağda, epilasyon aleti gibi ürünlerin hangisi kullanılarak tüylerin giderilmesi sağlanabilir. Bu soruların yanıtını yazımızda bulabilir size uygun gelen yöntemi kullanabilirsiniz.

Hamilelikte tüy dökücü krem kullanmak zararlı mı

Tıbbi onayı olmayan kremlerin zararları olacağı söylenmektedir. Bunun sebebi ise; tüy dökücü kremlerin içeriğinin bilinmediğinden kaynaklanmasıdır. Bu nedenler kullanımları pek tavsiye edilmiyor. Cildin emilimi yaparak bebeğe zarar verebileceğinden şüphe duyulmaktadır. Daha çok makineler kullanılarak tüylerden kurtulma yöntemi tavsiye ediliyor. Köpük yardımı ile jiletli tıraş bıçakları kullanılabilir.

Hamilelikte ağda yaptırılır mı?

Hijyen koşulları dikkate alınarak hamileler ağda yaptırabilir. Ağdanın gebelik için bir zararı yoktur. Hamilelik döneminde ağda yaptırmak hanımların en çok tercih ettiği tüylerden kurtulma yöntemidir.

Hamileyken epilasyon aleti kullanılır mı?

Gebelikte epilasyon tavsiye edilmez. İltihap, yara ve tahriş gibi etkenlere neden olabileceği düşünülür. Hamilelikte epilasyon sakıncalıdır. Hamileliğin son 3 aylık kısmında ise göğüs kıllanmaları, göbek ve karında oluşan kıllanmalar için epilasyon kullanımı önerilmemektedir. Sebebine gelecek olursak; bebek ve annede ağrı eşikleri aktif edilmesi ihtimali düşünülür. Uyarıların erken doğuma sebebiyet verebileceği durumu göz önüne alınarak bu ihtimaller doğrultusunda önerilmemektedir. Epilasyona karşı hamile annenin öncesinden daha fazla vücut hassaslığı olacağından epilasyon reaksiyonu ile karşılaşıbilir. Tüm bu durumlar değerlendirildiğinde gebelik süresince epilasyon ile işelm yapmaktan uzak durmak faydalıdır.

Hamilelikte sır ağda yaptırılır mı?

Ağdanın hemen her türlüsünün gebelik süresince yapılabileceği ve herhangi bir zarar teşkil etmediği söylenmektedir. Sır ağda ve normal ağda gebelikte en çok tecih edilen tüylerden kurtulma yöntemidir.

Hamilelikte epilasyon aleti kullanılır mı?

Epilasyon aleti kullanmanın gebeliğe bir zararı yoktur. Hamilelik dönemlerinde bu aletten faydalanabilirsiniz. Burada uzamn doktorlr şu şekilde bir uyarıda bulunmaktadırlar; son 3 ayda epilasyon işleminde dikkatli olunması gerekmektedir. Epilasyon yüzünden ağrı oluştuysa erken doğumla karşılaşabilir. Karın, göğüs ve göbek kısmına epilasyon yapmamanız gerektiği konusunda uyarılar vardır.

Faydalı bağlantılar

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu