Hamileler İçin Rüya Tabirleri

Hamilenin rüya görmesi, hamilelerin gördüğü rüyalar, hamileyken görülen rüyalar cinsiyet

Hamilenin rüya görmesi

Hamile kadının rüyalar görmesi olağan dışı değildir. Bunun sebebi ise artan östrojen hormonu ile vücut dengesinin bozulmasıdır. Normalde bile kendi yatağınız dışında uyduğunuzda veya alışık olmadığınız bir yastık kullandığınızda ya da bir uzvunuzun acıyacak durumda oluşuyla vücudunuz bu duruma rüya olarak tepki verir. Örneğin; kolunuz altınızda kalıp ağrımaya başladığında kolunuz veya elinizle alakalı sizi bunaltan rüyalarla boğuşabilirsiniz.

Hamilelerin rüyaları çıkar mı?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi rüyalar sizin yaşadığınız stres, heyacan, hormonların bozulması, korku ve endişelerinizle çoğalabilir. Hamilelikte rüyada korkutulmak gibi olabileceği gibi bu normalde hiç görmediğiniz ejderha bile olabilir. Bu sebeplere bağlı olarak görülen rüyaları hayra yormak doğru olacaktır. Bebeğinizle alakalı bir test yaptırıp sonucun netleşmemesi yine size endişe verdiğinden kötü rüyalar görebilirsiniz.

Hamilelikte cinsel içerikli rüyalar

Cinsel yaşamını askıya alanlarda veya seks düşkünü, bağımlısı kişiler sıklıkla cinsel içerikli rüyalar görebilir. Yine hormonel dengeyle ve vücudun alışık olmadığı yeni yapısıyla alakalıdır.

Rüya görmek hamilelik belirtisi mi?

Gebe kaldığınızda hem vücut dengeniz bozulur hem de östrojen hormonda büyük değişimler olur. Bunun sebebi olarak kesin sonuç hamilelik belirtisi denilemez. Tıpkı gebelik öncesi baş dönmesi, mide bulantısı gibi kesin olmayan gebelik belirtileri arasına konulabilir ancak gebelik testi yapmak en doğru sonucu verir.

Hamilelikte görülen rüyalar ve anlamları

Sitemiz üzerinde hamilelikte görülen rüyalar ve anlamlarını okuyabilirsiniz. Yine aynı şekilde hamilelikte rüyalar kadınlar kulübü, kızlar soruyor, uzman tv gibi sanal mecralardan da yorumları okuyabilirsiniz.

Hamileyken görülen rüyalar cinsiyet

Henüz cinsiyetin kesinleşmediği dönemlerdeki anne adayının cinsiyeti öğrenmek adına gördüğü rüyaları yorumlaması, bebeğin sağda solda oluşu, karnın sivri veya yuvarlark oluşu ya da göğüslerin şekline göre bebek cinsiyeti yorumladıkları görülür. Bu dönemlerin verdiği heyecan sizin rüyalarda erkek veya kız bebek olarak bilinçaltınızı rüyalara yansıtabileceğinden doğru sonucu bulamazsınız. İhtimal %50, %50 olduğunda yarısında tutar yarısında tutmaz. En doğru sonucu size ultrason verecektir. Biraz sabırlı olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir