Hamilelik - Gebelik

Hamilelikte reiki, bioenerji ve meditasyon yapılır mı, bebeğe zararı var mı?

Hamilelikte reiki, meditasyon ve bioenerji faydalı mı, bebeğe zararı olur mu?

Gebelik öncesinde kullandığınız bu yöntemleri (reiki, bioenerji, meditasyon) hamilelikte de kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yöntemler aracılığı ile aldığınız uyumlamalar ve enerjinin anne karnındaki bebekte oluşmasını bebeğin rahatlamasını düşünüyor olabilirsiniz. Uygulamaların içeriğinde herhangi bir ilaç veya bebeğe zarar verici pozisyonlar alınmadığı sürece bazı durumlara dikkat ederek uygulamalara devam edebilirsiniz.

Reiki, Bioenerji ve Meditasyonun hamilelikte kullanımı

Reiki Evrensel Enerji

Reiki enerjiye uyumlanmayla (inisinasyon) kullanılır. Uyumlanmak demek o enerjiye kanal olmak anlamına gelir. Bu enerjiyi gebelikte bebeğe verebilirsiniz ancak bebeği reikiye uyumlayamazsınız. Uyumlamanın gerçekleşebilmesi için karşı tarafın yani bebeğin kabul etmesi gerekecektir. Anne karnındaki bebeğin uyumlandığını düşünmek doğru bir yaklaşım olmaz. Annenin bebek adına kabulu söz konusu değildir.

Meditasyon

Meditasyon bir nevi iç huzur anlamı taşır. Huzu için içe dönme kendini dinleme şeklidir ve bu ruh haline bürünürsünüz. Evrendeki enerji kişinin kendine çekimi ile gerçekleşerek çakralar enerji ile doldurulur. Meditasyon esnasında dinleyeceğiniz meditasyon müziği size verdiği huzur şeklini bebeğe olduğu gibi yansıtır ve bebek tıpkı sizin gibi adapte olur.

Bioenerji

Bu bir tedavi yöntemidir. Kişinin kendi içsel enerjisini kullanarak tedavi biçimidir. Alternatif tıp olarak kullanılan bu yöntemin aynı zamanda hastalara şifa dağıttığına ve iyileştirdiğine inanılır.

3. göz

Alın çakrası (arya) olan bu üçüncü göz (3. göz) olarak nitelendirilir. Rengi mordur. iki kaşın arasında ve alında bulunur. Üçüncü gözün açılması ile durugörü gelişir.


Evrensel enerjilerin bebeğe faydası var mı?

Bu enerji ve tedavi yöntemlerinden dolayı rahatladığını hisseden ve huzur bulduğuna inanan anne adaylarındaki enerji olduğu gibi bebeğe geçer. Enerji esnasında aldığınız huzur bebeğe aynı şekilde yansır. Tıpkı ilerleyen dönemlerde aldığınız bolca enerji veren yiyeceklerde bebek hareketlerinin arttığının gözlemlenmesi gibidir. Meditasyon esnasında alacağınız müzik veya bir rahatlama hareketlerinde de bebek huzur bulur.

Reiki, bioenerji ve meditasyonun bebeğe zararı var mı?

Tedavi amaçlı bebek üzerinde kullanılmamalı veya doktorunuzla görüşerek bu enerji türlerine başvurmanız gerekmektedir. Konsantrasyon esnalarında alacağınız duruş pozisyonları uzun süreli ve rahatsız edici şekilde olmamalıdır. Kusurlu çıkan bir bebek için müdahaleler TIP yani doktor ile gerçekleşmelidir. Bir rahatsızlıklarda veya gelişen bir durumda enerji ile bebek sağlığına müdahale edilmemelidir.

Ayakta yapılan harekerler sonucu özellikle tek ayak üzeri yapılan hareketlerde konsantrasyon kaybı yaşayabilirsiniz. Bebekle birlikte kişinin ağırlık noktalarında değişimler olacağından düşebilir bebeğe zarar verebilirsiniz.

Not: Doktorunuzdan onay almadan bu uygulamaları bebek üzerinde denemeye kalkmayınız. İnternet üzerinde bulunan ve çeşitli sosyal ağlardaki gruplarda bu enerji biçimi ile sağlık/şifa dağıttığına inandığınız kişilere ücretler vererek bebek için uygulamalara yeltenmeyiniz.

Bunları da öğrenin

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu