Hamilelik - Gebelik

Hamilelikte paranit bit ilacı ve sprey kullanılır mı, hamileler için bit şampuanı

Hamilelikte bitlenme, gebelikte bit için sprey, ilaç, şampuan çözümü

Hamilelikte bitlenebilirsiniz, gebeliğe özgü bir bitlenme şekli yoktur ama her şekilde bu dönemde bit bulaşabilir, bit yumurtaları bırakabilir ve gebelikte onca derdin arasında birde bit sorunu ile uğraşmak başınıza gelebilir. Çeşitli yöntemler kullanarak doğal (bitkisel) yollarda bitlerden kurtulabilir ve bit ilaçları kullanabilirsiniz. Gebelikte bitlenme ise en çok ev halkından birinin toplu okul, dershane gibi sınıflar aracılığı ile yayıldığı sıkça karşılaşılan durumlardır.

Hamilelikte anti bit, bit ilaçları, bit spreyleri kullanılır mı?

Genel olarak gebeler için bitlere karşı paranit ilacı önerilir ve paranit prospektüs bilgileri konusunda endişe edilir. Kadın doğum uzmanlarına göre bu tür ilaçların ve spreylerin kullanılabileceğidir. Bitleriniz için paranit sprey kullanılabilir. Bitex sprey gibi başka markalar kullanacaksanız mutlaka içeriğinde hamilelerin kullanıp kullanamayacağı hakkında bilgi olacaktır. Okumadan kullanmayınız.

Bu yöntemler anti bit ilacının verdiği etkiyi doğal bitkisel malzemeler kullanarak ta elde edebilirsiniz.

Doğal bit için çözümde şunu yapın;

Hamilelikte bit için sirke kullanımı:

Yaklaşık 1 litre (4 bardak sıcak) su içine aynı miktarda sirke koyun. Yani ne kadar sıcak su yaparsanız aynı oranda sirke katın. Sirkeli su ile saçımızı yıkayıp durulamıyoruz, saçlarımızı komple en ince noktalarına kadar sirkeli su ile temas ettirip havluya sararak 1 saat durduruyoruz. İşlem bittikten sonra tarak yardımı ile saç diplerine temas edecek şekilde yumurtaları ve bitleri gidermek için tarayın. Bu yöntem günde 1 sefer bit ve bit yumurtları gidene kadar uygulanmalıdır.

Hamilelikte bit ve sirkeden kurtulmak için doğal yöntem

Bitleri hemen temizlemek için etki yöntemlerden biri de mayonez, vazelin ve zeytin yağı karışımıdır.

Uygulaması ve hazırlanışı ise şu şekildedir;

Mayonez, zeytinyağı ve vazelini karşıtırın. Derinize iyice yedirerek kafanızın her noktasına yapın bu işlemi. İşlem yapıldıktan sonra streç film ile saçınızı sararak saç kurutma makinesi ile ısı verin Sirkeler ve bitleri öldürmek için en iyi yöntemdir.

Streç yoksa saçınızda bu karışımı gece yapıp sabaha kadar bekletebilirsiniz.

Saçın yıkama aşamasında vazelinin çözülmesi için şampuan kullanabilirsiniz.

Son uygulama olarak saçınızı eşit miktarda hazırlayacağınız sirke ve su ile durulayın. Sirke hem saçı parlak tutar hem de bitleri temizler. Beyaz bir bezi önünüze alın ve saçınızı ince dişli tarakla tarayın.

Not: Doktor onayı alarak uygulamaları yapmalısınız.

Diğer önemli konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu