Hamilelik

Hamilelikte Güzellik

Hamilelikte Güzellik

Hamilelik deneyimi yaşayan kadınlar, özellikle güzelliklerini de koruma konusunda isteklidir. Hamilelikte alınan kilolar ve kozmetik güzellik konusunda merak edilenler, öncelikle sağlıklı beslenme ile başlayacaktır.

Hamilelikte ayda yarım kilo almak idealdir. Daha fazlası sakıncalıdır ve sırt ağrılarına neden olurlar. Ayrıca ciltteki değişikliklere en iyi şekilde mücadele etmek için bol bol su tüketilmesi şarttır. Su tüketiminin ölçülü bir şekilde yapılması için, her zaman yanınızda bir şişe su taşımanız işinize yarayacaktır. Ayrıca demir yönünden zengin besinleri de tüketmeniz gerekmektedir.

Tabi ki uykunuza da dikkat etmeniz gerekir ve bol bol uyuyarak, bebeğinizle geçireceğiniz uykusuz gecelere hazırlık yapmalısınız.

Hamilelikte Güzellik

Düzenli Egzersiz

Hamilelikte alınan  kilolar, sağlıksız beslenme sonucu olur. Sağlıklı beslenerek bu sorunu çözebilirsiniz.

Günde en az 1 saat yürümek, hamilelik pilatesine ve hamilelik yogası gibi aktivitelere katılmak oldukça önemlidir. Bu durumda hem sosyalleşip hamile kişilerle tanışırsınız, hem de formda kalmak için adım atmış olursunuz.

Gebelik Çatlakları

Gebelik çatlakları için en ideal çözüm, bebe yağı ile düzenli olarak tüm vücudunuzu yağlamak olacaktır. Ekstradan farklı ürünler kullanmanıza gerek yoktur.

Ayrıca bol su tüketimi, düzenli spor aktivitesi ve pilates gibi esneme egzersizleri, her zaman en ideal çatlak yok etme yöntemleridir. Her gün düzenli olarak bir kez bebe yağı ile vücut nemlendirilmelidir.

Hamilelikte Saç Boyamak

Saç boyama konusunda tartışmalı olan konular olsa da, bilimsel olarak kanıtlanmış bir durum olmadığı için, anne adayları saç boyama konusunda ikiye ayrılmıştır.

Bazı anneler saçlarını boyatırken, bazıları da boyatmamayı tercih etmektedir. Saçını boyatan annelerde herhangi bir sorun söz konusu olmadığı için, bu tercihe göre değişecektir.

Hamilelikte Makyaj

Hamileler için makyaj konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Alerjik durumlar söz konusu olmadığı sürece, mineral makyaj malzemeleri tercih edilebilmektedir.

Annelerin bakımlı ve güzel görünmeleri için her zaman tercih edebileceğiniz bakımınızı hamileyken de yapabilirsiniz. Kokulara duyarlı değilseniz, parfüm de kullanabilirsiniz ve istediğiniz gibi kozmetik ürünleri kullanabilirsiniz.

Ancak estetik uygulamalar ve dolgu, botoks gibi durumlardan uzak durmanız gerekir. Çünkü bu maddeler zarar verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu