Hamilelik - Gebelik

Hamilelikte aferin forte kullanabilir mi, hamileler aferin sinüs içebilir mi?

Hamilelikte aferin kullanılır mı, gebelikte aferin içilir mi?

Aferin ilacı genel anlamda soğuk algınlıkları ile birlikte gelen burun akıntıları, burun ve boğaz kaşınma hissi, baş, kas, boğaz ağrıları ile grip, nezle ateşlenmeler ve kırgınlıkları gidermek amacı ile aferin içilir. Hamilelikte ilacın kullanımı daha dikkat isteyen bir durum olduğundan hiçbir ilaç doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Aferin ilacının gebelikte C kategorisinde oluşu size güven verebilir ilacı kullanmanızı kolaylaştırabilir ancak, hayvanlar üzerinde yapılan deneyler sonucunda teratojenik etkiler gözlemlenmiştir ve yeterince bir araştırma bulunmamaktadır. Bu nedenle ilacın doktor tavsiyesi ile kullanıma uygun görüldüğünde alınması gerekmektedir.

Grip nezle gibi durumlarda hamilelerin bu kategoride aferin gibi kısa süreli kullanılan ilaçların pek fazla zararı olduğu söylenmemektedir. Gebeliğin embriyogenez aşaması olan 4. hafta ile 8. hafta arasındaki dönem önemlidir.

Rahatsızlığınız tek kullanımlık veya 3-5 kullanımlık ilaçlarla geçecek durumda olabilir ama doktor onayı almayı ihmal etmeyiniz.

Gebelikte soğuk algınlığı ve ağrıları hafifletici bitkisel sıcak çaylar daha fazla önerilmektedir. Sitemiz üzerinden bu tür rahatsızlıklarınıza iyi gelecek doğal tedavi yöntemlerine arama butonlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.

Bunları da öğrenin

Global

Araştırmacı ve yazar. Sağlık gündemini takip ederek hastalıklar ve tedavi yöntemleri ve alternatif tıp alanında detaylı bilgi paylaşımı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu