Bebek ve Çocuk

Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama

Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Hamileliğinizi gün gün takip edebileceğiniz en iyi 6 mobil uygulama

Çiçeği burnunda anne adayları için hamilelik süreci hem heyecanlı hem de bir o kadar zor bir dönemdir. Hamilelik sürecinde anne adayının kendi sağlığına çok daha yüksek dikkat etmesi gerekir. Annenin sağlıklı bir bünyeye sahip olması, bebeğin gelişimi açısında bi hayli mühimdir. Annenin sağlığına dikkat etmesi için sağlıklı beslenmek, egzersiz yapmak gibi bazı alışkanlıklar edinmesi gerekir. Aynı zamanda bir anne adayının, bebeğinin gelişimi ile ilgili bilgiler, makaleler okuması annenin kendi lehine olacaktır.

Bu söz ettiğimiz konuların hepsini kapsayan, çeşitli mobil uygulamalar aracılığıyla gebeliğinizi ve bebeğinizin gelişimini takip edebilirsiniz. Hamilelik takip uygulamaları aracılığıyla hem bebeğinizin gelişimini gün-hafta-ay olarak takip edebilir hem de hamilelik dönemi ile alakalı merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Hamilelik takibi mobil uygulamalarını siz çiçeği burnunda anne adayları için içeriğimizin devamında açıkladık, buyurun birlikte göz atalım;

Hamilelik Takibi Yapabileceğiniz Mobil Uygulamalar

1) Op.Dr. Banu Çiftçi & Hamilelik

Anne adaylarının hamilelik sürecinde kullanabilecekleri en iyi uygulamaların başında gelir. Bebeğinizin haftalık gelişimini düzenli olarak takip edebilirsiniz. Op. Dr. Banu Çiftçi’nin siz anne adayları için hazırladığı bebek gelişimi ile alakalı animasyonları izleyebilirsiniz. Uygulamanın bir diğer faydası ise hamilelik sürecini ile alakalı siz değerli okurlarımıza bazı hatırlatmalarda ve tavsiyelerde bulunmasıdır. Bunun yanında kilonuzu takip edebilir, doğum sonrası size faydası dokunacak video ve makalelere göz atabilir ve kasılmalarınızı anlık olarak kayıt edebilirsiniz.

Op.Dr. Banu Çiftçi Hamilelik uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Op.Dr. Banu Çiftçi Hamilelik uygulamasını “Google Play” dan indirmek için tıklayın

2) Hamilelik Sprout

Ülkemizin değil, Dünyanın en büyük hastanelerinden olan Birmingham Kadın Hastanesi’nde çalışan doktorlar bu uygulamayı, anne adayları için hazırlamışlardır. Bebeğinizin günlük, haftalık, aylık olarak gelişimini renkli görseller üzerinde görmenizi sağlar. Bunun yanında beklenen doğum tarihini görebilir, kilo kontörlü yapabilir, bebeğinizin tekmelerini kayıt edebilir ve hamilelik günlüğü tutabilirsiniz. Uygulamanın diğer ayrıntı kısmını sayacak olursak; hastane çantası oluşturma listesi, , tekme sayacı, doğum tarihi geri sayımı, kasılma zamanlayıcısı, doktor randevularını planlama, doktor kontrolünde doktora neler sorulması gerektiğinin detaylarını vermektedir.

Hamilelik Sprout uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Hamilelik Sprout uygulamasını “Google Play” dan indirmek için tıklayın

3) Pregnancy Tracker: Baby Center

Bebeğin doğumuna ne kadar zaman kaldığını gün-gün görebileceğiniz bir mobil uygulama daha. Bu uygulama aracılığıyla bebeğinizin doğumuna kadar geri sayım yapabilir ve gebelik süreci boyunca hamilelik sürecinde dair bazı tüyolar ve bebek gelişimi videoları izleyebilirsiniz. Bebeğin gelişimine dair Uzmanlar aracılığıyla hazırlanmış makalelere de inceleyebilirsiniz. Bebeğinizi kucağınıza aldıktan sonraki zamanda de sizi yalnız bırakmaz. Bu uygulamayı bunun yanı sıra hamile kalmak isteyen kadınlar da kullanabilir. Çünkü uygulama sizin verdiğiniz adet döngüsü bilgilerine göre doğurganlık vaktinizi ve yumurtlama dönemini hesaplayarak hamile kalmanızın yüksek olduğu günlerde siz bilgi verir.

Baby Center uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Baby Center uygulamasını “Google Play” dan indirmek için tıklayın

4) Moms Into Fitness

Anne adaylarını hamilelik sürecini sağlıklı geçirmeleri için dizayn edilmiş bir diğer uygulama ise Moms Into Fitness aplikasyonudur. Hem gebelik sürecince hem de gebelik ardından size destek veren bir uygulamadır. Uygulamanın içinde 300’ü aşkın egzersiz programı bulunur. Bunun aracılığıyla anne adaylarının bu sürede nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili bilgiler veriyor. Aynı zamanda 12 dakikalık fitness programı içeriği aracılığıyla de hamilelik ardından, alınan kiloları geri vermenize faydalı oluyor.

Moms Into Fitness uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Moms Into Fitness uygulamasını “Google Play” dan indirmek için tıklayın

5) Elika Hamile – Hamilelik Takibi, Gebelik Rehberi

Bu uygulamanın içinde hamileliğinize dair tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulacaksınızdır. Hamilelik takibi ile alakalı bir çok makale ve videoya varabilirsiniz. Forum sayfaları aracılığıyla diğer hamile kadınlarla iletişim kurabiliyorsunuz. Aynı zamanda hamileliğinizde günlük yaşadığınız anları, anı defteri bölümüne kayıt edebiliyorsunuz. Hamilelikte önemle üstünde durulması gereken kilonuzu da buradan takip edebiliyorsunuz. Bunun yanında dilerseniz bebek alışveriş listesini not edebilir, böylece almanız gerekenleri unutmazsınız.

Elika Hamile uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Elika Hamile uygulamasını “Google Play” dan indirmek için tıklayın

6) Kasılma Zamanlayıcısı (Contraction Timer)

Bu uygulama aracılığıyla gebelik sürecinizin hangi evrede olduğu istediğiniz zaman takip edebilirsiniz. Kasılmalarınızı not ederek, ne zaman hastaneye gitmeniz gerektiği hususunda bilgi almanızı sağlar. Anne adayı her kasıldığınızda uygulamaya girip kasılma butonuna bir kere tıklaması yeterli gelmektedir. Siz kasılmalarınızı uygulamaya kaydettikçe, uygulama da sizin kasılma aralıklarınızı ve sıklığını takip ediyor, ne zaman hastaneye gitmeniz hususu ile ilgili size bilgi veriyor. Tabii yine de kendi doktorunuza danışmadan yalnızca uygulamaya göre hareket etmemenizde yarar var…

Kasılma Zamanlayıcısı uygulamasını “App Store” dan indirmek için tıklayın

Kasılma Zamanlayıcısı uygulamasını “Google Play” dan indirmek için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu