GüzellikKadın

Güzel Saçlarla Uyanmak İçin İpuçları

Güzel Saçlarla Uyanmak İçin İpuçları

Günümüzde kadınların en büyük sorunlarından biri de sabah kalktıkları zaman karşılaşmış oldukları yağlı ve dağınık saçlardır. Bunun için ise kadınlar saçlarına şekil vermek için erkenden kalkmakta ve saatler harcamaktadır. Fakat bunu önlemek için bazı ipuçları bulunmaktadır. Peki sabahları güzel saçlarla uyanmak için ipuçları nelerdir?

1- En pratik ve en kullanışlı yöntem gece yatmadan önce saçlarınızı örmektir. Eğer sabah kalktığınızda saçlarınızın elektriklenmemesini istiyor hem de dalgalı saçlar ile güne merhaba demek istiyorsanız yatmadan önce saçlarınızı örebilirsiniz. Eğer daha güzel ve şık saçlara sahip olmak isterseniz saçlarınızı örmeden önce saç şekillendirici kullanabilirsiniz. Eğer saçlarım çok elektrikleniyor diyorsanız saçlarınızı ördükten sonra bir eşarp ile çok sıkı olmadan bağlayabilirsiniz.


2- Bir diğer önerilen yöntem ise geceleri daha çok etkili bir sonuç çıkarabilen kuru şampuanlardır. İşiniz bittikten sonra gece çok geç saatlerde geldiniz ve sabahta erken bir toplantınız olması durumunda duş alacak zaman yok ise gece yatmadan önce kuru şampuan kullanarak,gün içerisinde saçlarınız hem hacimli hem de bakımlı gözükecektir.

3- Son zamanlarda önerilen bir yöntem ise Hindistan cevizi yağıdır. Fakat bu yöntem daha çok sabah kalktıktan sonra duş alanlar için daha uygundur. Birde gece yatarken yastığınıza ve çarşafınıza bulaşmaması içinde bir eşarp bağlayabilirsiniz. Sabah kalkıp saçlarınızı hemen su ile yıkamanız pek önerilmez. İlk önce saçlarınızı şampuanladıktan sonra saçlarınızı yıkamanız yağın saçlarınızdan daha çabuk çıkmasını sağlayacaktır. Bu yöntem ile saçlarınız daha sağlıklı ve bakımlı gözükecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu