Faydalı Bilgiler

Güne Mutlu Başlamak İçin Neler Yapılmalı?

Güne Mutlu Başlamak İçin Neler Yapılmalı?

Güne mutlu başlamak için neler yapılmalı? Hepimiz yoğun iş temposunun ya da okul hayatının stresini yoğun bir şekilde yaşamaktayız. Ve her sabah mecburi olarak, bir şeyleri yetiştirme unutma kaidesi ile kurduğumuz çalar saatimizin sesi bizim için neredeyse bir işkence. Sabah mutlaka kurduğunuz saatte uyanmak nerdeyse imkansızdır. 5 dakika ertele yok o da yetmedi bir 10 dakika daha… Belki de yataktan her birimiz küfür ederek ya da yeni doğan güne lanetler okuyarak kalkıyoruz.

Hal böyle olunca tüm gün enerjiniz de düşük oluyor. İş veya okul arkadaşlarınızla yani çevrenizde ki çoğu insanlarla bu nedenden dolayı olumsuz olaylar yaşamaktasınız.ve yaşadığınız günden bir şey anlamadığınız gibi işinizde de verim alamıyorsunuz. Halbuki bunun tam tersi olsa… Yani güne mutlu uyansanız, işinizde veriminizde artar ve tek düze bir hayattan kurtulmuş olmaz mısınız? Yine sabah olacak ve yine sıkıcı işler ve bitmek bilmeyen motivasyon düşüklüğünü düşünmediğiniz bir güne uyandığınızı düşünün. İnsanı ne kadar da heyecanlandırıyor öyle değil mi? Peki, mutlu uyanmak için neler yapmalısınız?

Gün Boyu Mutlu Olmanın Sırları

Gün boyu mutlu olmanın sırları nelerdir? Bugünden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. O sıkıcı monoton hayatınızdan kurtulacaksınız. Çünkü sizi mutlu etmeyi bilen en iyi kişi yine sizsiniz. Düşünsenize kim sizi sizden daha iyi tanıyor? Kim ne istediğinizi sizden daha iyi biliyor? Aynaya baktığınızda gördüğünüz yüzen başka kimse değil.

Evet, bu akşam yatağınıza yatmadan önce yapacağınız ilk iş, eski alışkanlıklarınızı unutmak ve olumsuz düşünceleri kafanızdan atmak. Örneğin; bu işe şöyle başlayın bugün çok güzel bir yemek yediniz arkadaşlarınızla hatta film izlediniz geldiniz. Çok mutlusunuz. Bozmayın, bırakın bu fotoğraf böyle çok güzeldi. Hemen makyajınızı silip pijamalarınızı giyip sadece geçirdiğiniz o güzel zamanı düşünerek mışıl mışıl bir uykuya dalın. Sonrasında ne mi yapacaksınız?

  • Bir kere ilk iş odanız ışık almalı. Eğer odanız ışık almıyorsa yatak odanızın yerini değiştirin. Hatta onunla da kalmayın kendinize sakinlik ve huzur veren renklerde bir nevresim takımı alınız. Unutmayın ki sabah güneşinin yüzünüze yansıması bile enerjinize enerji katacaktır. Ne demişler ‘’Güneş girmeyen eve doktor girer.’’
  • Evet, sabah oldu odanıza güneşin ilk ışıkları vuruyor ve birde baktınız çalar saatiniz çalıyor. Onu kapatın ve güzel ılık bir duş alın. Duşa girin, şarkılar söyleyin şarkının ritmiyle ve suyun üzerinize düşmesiyle dans edin.
  • Duş almadan önce spor yapmayı seven biriyseniz ya da vaktiniz varsa güzel bir egzersizde yapabilirsiniz. Örneğin; bu bir yoga olabilir.
  • Sabah kahvaltısının önemini unutmayın. Kendinize ziyafet çekin. Kahvenizi de için elbette ama ondan önce bir portakal suyunu da deneyin derim. Günün temposuna ayak uydurmanızda vitamin şart.
  • Ve unutmadan çevrenizde ki herkese gülümseyin. Gülümsemeniz yüzünüzden kalbinize oradan da çevrenize yansıyacak ve mutlu bir gün geçirmenize yardımcı olacaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu