Güzellik

Gülben Ergenden Güzellik Sırları

Gülben Ergenden Güzellik Sırları

Harika bir cilde sahip olan Gülben Ergen, 3 çocuğu olmasına rağmen harika bir vücudu bulunmaktadır. Gülben Ergen “Güzellik için doğallık şar” ilkesini benimsemektedir ve bu doğrultuda her gün ballı süt içerek dinç ve güzel kalmayı sağlıyor. Kozmetik ürünlerine önem vermemekte, güzelliğin sadece doğal yollarla olabileceğini düşünmektedir.  Gülben Ergen formda kalabilmek için greyfurt suyu içmektedir. Greyfurt suyunun zayıflatma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede daha zayıf bir vücuda sahip olması ve daha dinç kalmayı sağlayabiliyor. Portakal ve havuç suyunu düzenli tükettiği için de cilt güzelliğini korumuş oluyor. Daha canlı ve pürüzsüz bir cilde bu şekilde sahip olabiliyor. Bunların dışında ıhlamur, nane ve farklı bitki çayları tüketmektedir. Bu sayede sağlıklı bir yaşam sürmeyi sağlamaktadır. Eti çok az tüketip, bunun yerine daha çok sebze ağırlıklı beslenmektedir.

Vücut güzelliğini ise yaptığı portakal kabukları, nane ve badem yağını karıştırarak sağlamaktadır. Saç bakımı için badem, ceviz, susam, kekik yağı ve bepanten ampul karışımını yaparak saçlarını korumaktadır. Saç bakımı için kendi yapmış olduğu doğal yöntemleri kullanmaktadır. Bu nedenle sağlıklı saçlara sahiptir. Kuaföre gitmek yerine banyo sonrasında kendisi saçlarını şekillendirmektedir. Kuaförde çok zaman geçirmediği için saçları dış etkenlere maruz kalmadığı için daha sağlıklı ve canlıdır.

Gülben Ergen sadeliği tercih etmektedir. Abartılı makyajlardan kaçınmaktadır. Abartılı makyajların yapay göründüğünü düşünmektedir. Sadelikten yana olduğu için sadece göz makyajına önem vermektedir. Ruj yerine sadece dudaklarına nemlendirici kullanmaktadır. Allık sürdüğünde daha çok şeftali tonlarını tercih etmektedir. Yüzüne kullandığı pudranın ince olmasına önem vermektedir. Çünkü kalın pudraların cildi olduğundan daha yaşlı gösterdiğini düşünmektedir. Sadeliği ön planda tuttuğu için cildinde sadece sivilce dışında herhangi bir cilt sorunu yaşamamıştır. Çünkü cildini sürekli temiz tutmakta ve nemlendirici kullanmayı atlamamaktadır.

Gülben Ergen düzenli olarak egzersiz yaparak vücut bakımına önem vermektedir. Böylelikle daha dinç ve sıkı bir vücuda sahip olmaktadır. Bunun dışında masaj yaptırmayı çok sevmektedir. Belirli gün ve saatlerde düzenli olarak masaj yaptırmaktadır. Masaj kan dolaşımını hızlandırdığı için bu durumda cildi her daim canlı kalmasını sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu