Güzellik

Gözaltı Torbalarına Evde Maske

Gözaltı Torbalarına Evde Maske

İnsanların yaşı kaç olursa olsun güzel görünmek mutlaka herkesin hakkıdır. Gençken akla gelmeyen çoğu şey ileri ki yaşlarda sorun olmaya başlar. Vücuttaki görüntü de yıllar geçtikçe bozulur. Bunların başında gözaltı torbaları gelir. Yüzde dikkat çekici bir hal olan bu torbalar bireyi rahatsız edebilir. Gözaltı torbalarının aslında oluşma sebeplerini şöyle sıralayabiliriz:

– Görme sorunu olan kişilerde göz kasların aşırı çalışması

– Ciltte kuruluk

– Göz çevresinde oluşan rahatsızlıklar ( sinüzit gibi )

– Demir eksikliği

– Göz alerjileri

– Hormon bozukluğu

– Uykusuzluk ve yorgunluk

– aşırı kafein tüketimi

Yüzümüzde en dikkat çekici yer olan gözlerin çevresinde de kötü bir görüntü istemeyiz. Aslında çözüm pek de zor değil. Bu sorunu evde doğal yollar ile gidermek mümkün. Gözaltı torbalarına evde maske yöntemlerinden bazıları şunlardır. En yaygın bilinen yöntemlerden biri çaydır. İçtiğiniz poşet çayları atmayıp soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra gözlerinizin üzerine yerleştirin. 20 dakika bekletip durulayın. Çay gözlerinizi dinlendirecek ve gözaltı torbalarını azaltacaktır. Halk arasında da bilinen ve gerçekten etkili olan bir çözüm de patates. Patatesi dilimleyin ve gözlerinizin üzerine yerleştirin. Gözaltına yerleşmesine de dikkat edin. 15-20 dakika dinlenme süresi bırakın. Gözaltı torbalarını azaltmada etkili olacaktır.

Başka bir çözüm için maske tarifi ve malzemeleri: 1 dilim kavunun suyu ve 1 çay kaşığı arı sütü. Arı sütü önemli bir antioksidan içerir. Arı sütü ve kavunun suyunu karıştırıp gözaltlarına uygulayın. Sonra bu maske üzerine nemli bir bez serin ve 2-3 dakika bekletip soğuk suyla yıkanır. Gözaltı torbaları için kullanılan ürünlerden biri de gül suyudur. Gül suyunun cildi güzelleştiren etkisi herkes tarafından bilinir. Cildi nemli ve canlı tutmanın kolay bir yöntemidir. Doğal olması şartı önemlidir. Bu yüzden bu tarifte kendiniz hazırlayacaksınız. 2 yemek kaşığı kuru gülü yine 2 yemek kaşığı suya bırakın. Bir sure bekletip bir pamuk yardımıyla gözaltlarına uygulayın. İşlem bu kadar basittir. Kaç yaşında olduğunuzun bir önemi yok önemli olan kendinize ne kadar baktığınız ve kendinizi ne kadar önemli gördüğünüzdür. Başta sağlık olmak üzere güzelliğinize dikkat edin. Kendinize iyi bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu