GüzellikKadın

Gözaltı İçin Bakım Önerileri

Gözaltı İçin Bakım Önerileri

Güzelliğin aynası durumda olan gözler, yüzün en duyarlı bölgesi olduğundan dolayı erken yaş grubundaki kırışıklıklara davetiye çıkarıyor. Bu sebeple göz etrafına ekstra tek bakım yapmak gerekmektedir.  Gözler, ruhun ve sağlığın aynası ama bununla birlikte yüzün en kibar bölgesi de gözlerdir. Sebebi İse göz etrafındaki deri yüzün öbür kısımlarından 7 kat daha fazla olarak incedir. Harici etkenlere fazla duyarlı ve kırışıklıklara açık yapısı olduğundan ötürü yüze tatbik edilen her çeşitli krem veya maske göz çevresi derisine hasarlar veriyor. Bu nedenlerle bu bölgeye özel ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

En geçerli tercih, tahrişi engelleyen ve alerjiye sebep olmayan yağ bakımından çok düşük nemlendiriciler kullanmak ve natürel yollarla cildi güzelleştirmektir. Nasıl beslendiğimizden nasıl dinlendiğimize, temizlikten, göz jimnastiğine ve hanede yapılan natürel kremlere birçok konuda temel kurallara uymak gerekmektedir.

Beslenme

Dengeli beslenmek vücut sağlımız için gerekli olan şeylerin başında gelmektedir.. Vücudumuza gerekli durumda olan her çeşit besini tüketmemiz gerekmektedir. Bunun yanında gözlerin temel odağı durumda olan A vitamini deposu yiyeceklere gündelik öğünlerle mutlaka karşılanmalıdır. Bilhassa havuç, balkabağı, ıspanak, kavun, et, balık ve yumurta benzeri A vitamini kaynağı besinleri sofranızdan bir an olsun çıkartmayın.

Dinlenme

Uykunun azı da fazlası da zarar vücudumuza zarar verebilir. Her gün 8 saatlik itinalı uyku göz sıhhatimiz salahiyeti için gereklidir. Bilhassa yüklü tempoda personelin itinalı uyku uyumaları ve mümkün ise öğle yemeğinden ek olarak sonra gözlerini 5-10 dakika dinlendirmeleri gerekmektedir.

Temizlik

Göz makyajı her akşam yatmadan öncesi kesinlikle temizlenmeli. Fakat silme işlemini göz etrafını tahriş etmeden narin hareketlerle yapılmalı. Rimel veya far kalıntıları veya uyumlu olmayan silme mahsulleri gece süresince cilde zarar verebiliyor üstelik kirpiklerin dökülmesine yol açabiliyor.

Yorgun ve şiş gözler

Çok az veya çok uyku, tek gece öncesinde edinilen içki, fazla kafein kullanımı, baskı ile suni ışıklar PC ve TV benzeri negatif etkenlerin uzun sürelerce etkisi altında kalmak uyandığımızda baş ağrımızın bir numaralı etkenidir.  Özetlersek gözümüz vücudumuzun en narin yerlerinden biridir bu nedenle yukarıda verdiğimiz Gözaltı İçin Bakım Önerileri adlı makalemizi dikkatle okumalı ve önerileri uygulamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu