Güzellik

Göz Şekillerine Göre Eyeliner Çekme

Göz Şekillerine Göre Eyeliner Çekme

Eyeliner, kadınları seksi gösteren detayların en başında gelmektedir. Her kadının bakışların da etkiler yaratmaktadır. Hemen hemen herkesin göz tipi birbirinden farklıdır. Her göz tipine aynı tip eyeliner tarzı uygulanmaz, oldukça yanlıştır.  Her göz yapısına ayrı eyeliner teknikleri uygulanması gerekmektedir. Tüm yazımız siyah eyeliner olarak düşünülmektedir. Göz Şekillerine Göre Eyeliner Çekme nasıl, bunun için yedi farklı göz yaşına göre en uygun eyeliner nasıl çekilir? İnceleyelim;

  1. Asimetrik göze sahip olanlar için;

Bir gözünüz diğer gözünüzden büyük ise, her iki gözü birbirine eşitlemek, bu küçük kusuru kapatmak gerekmektedir. Bunun için likit kalem eyeliner kullanılmalıdır. Küçük olan gözünüzün dış kısmına biraz daha kalın eyeliner çekilmesi durumunda iki gözünüzde eşit görünür.

  1. Birbirine yakın gözlere sahip olanlar için;

Gözleri birbirinden daha uzak görülmesini sağlamak amacı ile göz pınarları kısımlarına eyeliner dürmemelisiniz. Dış köşelerini daha yoğun olarak vurgulama yapmanız gerekmektedir. Eyeliner kuyruklarını ise belirginleştirmeli uzun tutmamalısınız.

  1. Birbirine uzak gözlere sahip olanlar için;

Bu sefer uzak gözleri birbirine yakın hale getirmek için hile yapmalıyız. Bu gözlere eyeliner göz pınarları daha yoğun olacak şekilde çekilmelidir. Kuytu kısmını ise kısa tutmamız da fayda olacaktır.

  1. Düşük göz kapaklarına sahip olanlar için;

Göz kapaklarınız yok gibi katlanıyor kapanıyor ise, eyeliner göz kapağınızın üstüne çıkacak şekilde kalın ve dolgulu çekilmelidir. Gözün bittiği kısımdan uzun olmayacak şekilde kuyruk yapılması doğru bir tercih olacaktır.

  1. Büyük gözlere sahip olanlar için;

Hemen hemen her tip eyeliner kullanılabilir, kuyruk ve göz pınarları tercihinize göre bırakılmakta olup, en kolay eyeliner sürülen göz tipidir, hiç bir zorluğu yoktur.

  1. Küçük gözlere sahip olanlar için;

Gözleri büyük göstermek amacı ile açık kahverenginde göz farı üzerine, az kuyruklu bir eyeliner çekilmesi uygundur.

  1. Yuvarlak gözlere sahip olanlar için;

Eyeliner kuyruğu bu gözler için önemlidir. Gözleri kalkık göstermek için kütük kısmı yoğun ve uzun olmalıdır. Sizlerde bu yöntemler ile göz şekillerinize göre eyeliner çekebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu