Güzellik

Göz Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar

Göz Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar

Göz kırışıklığının nedenleri birçok faktör nedeni ile oluşabilmektedir. Mimiklerimiz, tiklerimiz, gülme şekillerimiz, çevresel ve genetik faktörler nedeni ile meydana gelmektedirler. Özellikle iş ya da başka nedenlerden dolayı çok fazla güneşe maruz kalan bayanlarda bu sorun çok sık görülmektedir. Bu nedenle yirmili yaşlardan itibaren bitkisel yağlar ile göz ve çevresinin bakımı yapılmalıdır.   Göz kırışıklıkları için bitkisel yağlar dendiğinde doğada bulunan tüm bitkisel yağlar göz kırışıklıkları için kullanılmaz. Kontrolsüz kullanım sonrasında bazı yağların yan etkileri görülebilmektedir. Bunun için göz karışıklıklarına iyi gelecek bitkisel yağların kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Göz kırışıklıklarına iyi gelen ve göz çevresindeki bakım ile oldukça fayda sağlayan bitkisel yağlardan birisi buğday yağıdır. Buğday yağı sayesinde göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklar önlenebildiği gibi daha öncelerden beri var olan kırışıklıklar da yok edilebilmektedir. Gece yatmadan önce göz çevresine masaj usulü ile buğday yağı sürülerek göz kırışıklıkları için bakım yapılabilir.   Göz kırışıklıklarına iyi gelen bir başka bitkisel yağ ise kayısı çekirdeği yağıdır. Aktarlarda kolaylıkla bulunabilen bu yağ göz çevresine sürülerek 1.5 saat sonra temizlenir. Temizleme işlemi bittikten sonra göz çevresinde bir hafifleme ve rahatlama hissi hissedilecektir. Kayısının kendisinde A vitamini olduğu için bu da cildin toparlanmasına ve sarkmasına oldukça iyi gelmektedir.

Göz Kırışıklıkları İçin Bitkisel Yağlar

Bitkisel yağın kullanım ölçüsünü iyi belirlemek lazım. Çok fazla kullanıldığı zaman fayda yerine zarar verirler. Haftada 2 defa 1 çay kaşığı avokado yağının göz çevresine sürülmesi ile birlikte göz çevresinde meydana gelen kırışıklıklardan kurtulmak mümkün olmaktadır.  Birçok soruna iyi gelen zeytinyağının göz çevresindeki kırışıklıklara da iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Cildin kuruması ile birlikte nem oranı azalacağından zeytinyağı işte tam bu noktada cildin yardımına koşmaktadır. Her gün bir pamuk ile masaj yaparak göz çevresine zeytinyağı sürülmesi kuruyan ciltleri nemlendireceği için göz çevresinde meydana gelebilecek kırışıklıkları yok etmektedir. Bitkisel yağlar hem besleyici hem de koruyucu etki göstermesi nedeni ile insan sağlığına oldukça faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu