Sağlık

Göz kapağı (pitozis) ameliyatı olanlar memnun kalıyor mu?

Göz kapağı (pitozis) cerrahi operasyonu olanlar tatmin kalıyor mu?, hastalık nasıl tedavi edileceği sitemizde Göz kapağı (pitozis) cerrahi operasyonu olanlar tatmin kalıyor mu? ile ilgili ayrıntı kısmı araştırmaya koyulduk.. Göz kapağı (pitozis) cerrahi operasyonu olanlar tatmin kalıyor mu? ile alakalı tüm bilgiler makalemizde..

Göz kapağı (pitozis) cerrahi operasyonu olanlar tatmin kalıyor mu?

Göz kapağı düşüklüğü birden fazla birinin muzdarip olduğu bir sorundur. Neyse ki ameliyat ile bu sorun düzeltilebilir.Makalemizde tıbbi adı göz kapağı düşüklüğü cerrahi operasyonu olan bireylerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Bilimsel adıyla pitozis olarak anılan göz kapaklarında göz kasının zayıflamasına bağlı olarak düşme meydana gelebilir. Göz kapağı düşüklüğü adı verilen bu durumda göz kapağı gözün renkli kısmını örter. Gözde sıklıkla görülen bu problem doğuştan veya yaşın ilerlemesiyle tek yahut her iki göz kapağında gelişebilir. Göz kapağını tutan kasların özelliğinin azalması yahut gevşemesi neticesinde bu durum yaşanabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Olan Kadın ve Erkeklerin Yorumları

  1. Ben devlet hastesinde oldum göz cerrahi operasyonumı. Olacaklara tavsiyem de kesinlikle korkmamaları ve doktor seçimlerini iyi yapmaları. Benim dikiş izim hiç yok denecek kadar az. Ameliyat sonrası ağrı yahut acı olmuyor, yalnızca gözlerde şiş oluyor ama o da zaten 10 günde geçiyor. Çok geçmeden işinize devam edebilirsiniz.    
  2. Ben göz kapağı cerrahi operasyonumı bölgesel aneztezi ile dün oldum. Gerçekten fazla kolay olduğunu söylemeliyim. Lakin hemen işe dönülebileceği lafı yalan. İkinci günüm bugün ve gözümde sulanma ve batma olduğu için bulanık görüyorum. Gözümde şişlik ve morluk olsa da kesinlikle sonuçtaki görüntüden fazla tatminum. Ayrıca bu cerrahi operasyonun fiyatını sigorta karşılıyor.
  3. Ben de göz kapağı cerrahi operasyonu oldum fakat gerçekten hiç tatmin değilim. Gözlerim çok küçüldü. Badem göz oldum ve göz kapağım ve göz altlarımda toparlama yapıldı. Sonucu sevmedim. Gözlerimde hala ödem var ama doktora sinirimden muayeneye gitmedim. Sol gözüme oranla sağ gözüm ufak kaldı. Keşke olmasaydım diyorum, önermiyorum kimseye.
  4. Göz kapağı cerrahi operasyonunı bir göz doktoruna yaptırdım ben. Ameliyattan önce göz tansiyonuna ve göz kuruluğuna bakılması gerekiyormuş. Çünkü göz kuruluğu olanların bu ameliyattan sonra ekstra dikkatli olması gerekiyormuş çünkü göz kapağı cerrahi operasyonu ardından gözde kuruluk oluyormuş. Ama ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Göz doktoru seçtim çünkü daha başarılı olabileceğini düşündüm. Ameliyat 1 saat sürdü ve hiç acı duymadım ben. Kısa sürede kırışıklıklardan kurtulmuş oldum. Sonuçtan çok tatminum, kesinlikle daha genç görünüyorum.
  5. Ben 2 hafta önce üst göz kapağı cerrahi operasyonu oldum. Daha sonra kim görse eskiden gözlerin ne kadar büyüktü, şimdi çok küçülmüş diyorlar. Bundan dolayı üzgünüm.
  6. Ben 2 ay önce Malatya’da çok ilgisiz ve alanında uzman olmayan bir plastik cerraha üst göz kapağı cerrahi operasyonu oldum. Bir gözümün derisi çok kısalmış ve bu yüzden de gözüm tam kapanmıyor. Ek olarak gözümde kuruluk var ve bulanık görmeye başladım. Doktor inkar ediyor fakat size tavsiyem kesinlikle  öncesinde güzel bir araştırma yapıp iyi bir göz doktoru bulmanız, plastik cerrah değil. Ben gerçekten fazla üzgünüm ve ağladığım için de görmem daha da bulanıklaştı. Ameliyat öncesinde keşke araştırma yapsaydım gerçekten ağrımayan başımı ağrıttığıma pişmanım. Doktor bulanıklaşmanın geçip geçmeyeceğine dair kesin bir şey bile diyemiyor. Gerçekten benim için kabustan farksız oldu ve her günüm ızdırap oldu. Sadece sağ gözüm sağlam olduğu için şükrediyorum. Sol gözüm hep bulanık ve sürekli olarak olarak yanma ve batma hissi yaşoyorum. Bence göz kapağı cerrahi operasyonu olmayın ve sağlıklı gözünüzden olmayın.
  7. Bu yılın mayısında üst göz kapağı cerrahi operasyonunı yaptırdım ve şu an 7 ay geçti üzerinden. Şu an gözümün kenarında hafif bir iz var ama doktorum bunun 1 yılda geçeceğini dile getirdi. Makyajla kapatabiliyorum şu an benim için bir sorun yok çünkü ilk zamanlara göre çok daha iyi durumda iz. Böyle kalsa dahi benim için problem değil ben ameliyattan çok tatmin kaldım.
  8. Ben bundan 4 ay önce göz kapağı cerrahi operasyonu oldum. Ama dikişin izleri adeta cerrahi operasyonu dün olmuşum gibi çok yeni duruyor ve bi hayli uzun biçimde. Kapatıcıyla çok zor kapanıyor. İzlerin geçmeyeceğine dair endişelerim var.
  9. Göz kapağı cerrahi operasyonunı ben de oldum. Ameliyat sonrası dikiş izlerim aşırı göze çarpıyor. Ameliyat olalı 9 gün oldu ve göz altlarımdaki morluk hala var. Makyajla kapatmaya çalışıyorum. Ameliyat olmadan sakinleştirici gibi bir şey verdiler ve bayıltmadan yaptılar. O yüzden basit bir ameliyat olduğunu söylemeliyim çünkü gerçekten acı da hissettim. Sadece ameliyattan sonra eve geldiğimde göz kapaklarımda yanma vardı ama onu da buz ile hallettim. Olmaya çekinenler varsa bilmeli ki göz kapağı cerrahi operasyonu hiç de korkulacak bir ameliyat değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu