Güzellik

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maskeler

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Maskeler

Göz çevresinde zamanla kırışıklık görülebilmektedir. Bu durum birçok bayan için özellikle istenmeyen durumların başında gelmektedir. Göz çevresi için maske yapıldığında fazlasıyla dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü göz çevresi en hassas olan noktalardan biridir. Bu nedenle çok kolay bir şekilde tahriş olabilmektedir. Bu nedenle yüzünüze uyguladığınız her maskeyi göz çevrenize sürmeniz önerilmemektedir. Gözler hassas bir bölge olduğundan buna çok dikkat etmelisiniz.

Yüzünüze limon maskesi uygulayabilirsiniz. Fakat yüzünüze uyguladığınız limon maskesini göz çevrenize uyguladığınızda göz çevrenizde kızarıklıklar ve tahrişler meydana gelebilir Çünkü limonun genel olarak kurutucu bir etkisi vardır. Bu nedenle göz çevrelerinizin kuru olması kabuklanmalara ve yaralara neden olabilmektedir.

İşte Sizin için hazırladığımız göz çevresi kırışıklıkları için maskeler.

Yumurta Akı Maskesi 

Yumurta akı kırışıklıklara karşı etkili bir maskedir. Bunun yanı sıra yumurta akı yüzdeki şeftali tüylerini gidermek için de kullanılabilmektedir. Protein değeri yüksek bir besin olan yumurtanın akından faydalanarak cildinizdeki kırışıklıkları önleyebilirsiniz.

Göz çevresi zamanla kırışıklıkların meydana geldiği hassas bölgelerden biridir. Bu nedenle doğru maskeler yardımı ile kırışıklıkların zamanla azaltılması ve sıkı bir cilt oluşturulması cilt bakımında oldukça önemlidir. Gözdeki kırışıklıklar sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterebilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak uygulayacağınız yumurta akı maskesi ile daha sıkı bir cilt elde edebilirsiniz.

Yumurta akı maskesi için bir yumurta akı, yarım havuç rendesi, alo vera ve badem yağı karıştırılarak masaj yapar gibi göz çevresine uygulanmaktadır. Aynı zamanda bu maskeyi yüzünüzün tüm bölgeleri için kullanabilirsiniz.

Salatalık Suyu Maskesini Kullanabilirsiniz

Yüzdeki kırışıklıkları ve aynı zamanda göz çevresindeki kırışıklıkları gidermek için salatalıktan faydalanabilirsiniz. Salatalık özellikle maskelerde en çok kullanılan besinlerden biridir. Cildi güzelleştirme etkisi olan salatalık aynı zamanda da cildi nemlendirerek kırışıklıklara karşıda korumaktadır.

Tercih ettiğiniz maskelerin doğal olmasına dikkat edin. Bilmediğiniz ürünleri sakın tercih etmeyin. Eğer cildiniz hassas ve bazı şeyler karşı alerji hissediyorsanız kesinlikle doktor tavsiyesi alın ve ona göre tercihlerinizi yapın. Sağlığınız için her zaman en iyisini tercih etmekten kaçınmayın. Mutlu sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sizlerin olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu