Güzellik

Göz Çevresi İçin Maske Önerisi

Göz Çevresi İçin Maske Önerisi

Cilt bakımı özellikle bayanların günlük rutini haline gelmiş durumda. Her gün dışarı çıkarken yapılan makyaj cildinizin yaşlanmasına neden oluyor. Onlarca makyaj ürünleri özellikle göz ve çevresine uygulanan ürünler göz çevresinin kırışmasına renginin değişmesine sebep oluyor. Bundan şikâyetçi olup kimyasal bakım ürünlerine tonlarca para bayılmak istemeyen kişiler, daha çok evde Göz Çevresi İçin Maske Önerisiyapıp kullanabileceği doğal yöntemleri tercih etmek istiyor.

Göz çevresi için doğal maskeler uygulamak oldukça basit.

-Bilinen en eski yöntem patates maskesi. Patates göz ve çevresindeki şişkinliği ve yorgunluğu gideriyor.

-Buz yöntemi de patates gibi her sabah kalktığınızda göz çevrenize buz uygulayarak sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz aynı zamanda şişkinliğini de almış olacaksınız.

-Papatya çayı maskesi göz çevresindeki yorgunluğa ve koyu renklerin açılmasına iyi geliyor. Papatya çayını uygulamadan önce gözünüzde 15 dakika patates bekletip yorgunluğunu ve şişliğini alın. Daha sonra poşet çay olarak temin edebileceğiniz papatya çayını sıcak suda 5 dakika bekletin. Biraz ılık hale geldikten sonra gözaltınızda ve çevresinde 20 dakika masajlar halinde gezdirerek bekletin. Haftada 2 gün uygularsanız iyi sonuçlar alabilirsiniz.

-Salatalık çoğu kimyasal bakım ürünlerinin içinde cildi besleyici özelliğiyle bulunuyor. Kimyasalların içinde bulunan salatalığın doğal halini kullanmak bu durumda daha faydalı olacaktır. 1 adet salatalığı dilimler haline getirin. Suyu olan salatalık olmasına özen gösterin. Asıl faydası olacak kısım salatalığın suyudur bunu unutmayın. Dilimledikten sonra yatar pozisyonda gözaltına ve çevresine koyarak dilediğiniz süre kadar bekletin. Önerilen 20-25 dakikadır. Yaptığınız bu uygulama göz çevresini rahatlatarak rengini de açacaktır.

-Yumurta ve kahve maskesi de kırışmaya meyilli göz çevresi için uygulanan bir diğer yöntem. Yumurtanın beyazını sarısından ayırıp kaba koyuyorsunuz. 2 çay kaşığı kahveyi üzerine ekleyip karıştırıyorsunuz. Elde ettiğiniz karışımı göz çevresine sürüp 25 dakika beklettikten sonra yıkıyorsunuz. Bu maskeyi yaşı 24 üstünde olanlar haftada 1 kez 30 üstü olanlar haftada 2 kez uygulayabilir.

– Kanlanmış gözler için süt maskesi yapabilirsiniz. Süte iki tane pamuk batırın ve gözünüze yerleştirip 10 dakika bekletin. Ardından soğuk su ile yıkayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu