GüzellikKadın

Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Göz Çevresi İçin Doğal Maskeler

Cildimize belli zamanlarda bakım yapmamız gerekmektedir. Bazı insanların özellikle göz çevresinde çok çabuk çizgiler oluşur. Ya da göz altlarında morluklar olur. Bunlar için en iyi çözüm doğal maskelerdir. Peki göz çevresi için doğal maskeler nelerdir ?

Kahve maskesi çok tercih edilen maskeler arasındadır. 1 yumurta akını 2 çay kaşığı kahve ile güzelce karıştırıyoruz. Göz çevresine masaj yaparak sürüyoruz. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkıyoruz.Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Kahveyle yapacağınız bir maske daha var.1 çay kaşığı şekersiz Türk kahvesi yada granül kahve, 2 damla limon suyu ve yarım çay kaşığı sızma zeytinyağı gereken malzemelerdir. Tüm malzemeleri karıştırın. Göz çevresine masaj yaparak uygulayın. Masaj kan dolaşım sistemini hızlandıracaktır. Limon kullanmak istemezseniz gündüz vaktinde bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Havuç maskesi de yapabileceğiniz diğer bir maskedir. 1 büyük havucun suyunu sıkın. 1 çay kaşığı baden ekleyerek 2 saat kadar buzdolabında bekletin. Daha sonra göz çevrenize sürerek yarım saat bekleyiniz ve yıkayınız. Havucu sıkamazsanız rendeleyerek kullanabilirsiniz.

Muz maskesini de rahatlıkla yapabilirsiniz.C ve A vitamini yönünden zengin olan muz yaşlanma etkilerini yavaşlatır. Muzu kaşıkla iyice ezin 2 çay kaşığı gül suyu ile karıştırın. Göz çevrenize güzelce sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Avokado maskesi de yapılabilecek maskeler arasındadır. Avokadoyu püre haline getirin ve içerisine 5 damla badem yağını damlatın. Kremsi bir maske elde edilecekseniz. Bu maskeyi göz çevresine sürünüz. Bu maskeyi 5 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Soğuk su ile yıkayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu