Diyet

Göbek Yağlarını Eritme

Göbek Yağlarını Eritme

            Göbek yağları genelde erkek tipi kilo alma ile özleştirilebilir lakin göbek bölgesi ve bel çevresi hem kadın için hem de erkek için kilo vermesi en zor olan bölgelerin en başında yer alıyor. Ayrıca göbek yağlarından kurtulmak sadece görünüşünüzü değiştirmez aynı zamanda da daha sağlıklı olabilmek açısından son derece önemlidir. Çünkü organları bile saran bu yağlar kalp hastalıkları kadar büyük sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabiliyor. Bir de ilerleyen yaşlarda metabolizma yavaşladığı için göbek yağlarından kurtulmak daha da bir zor hale geliyor.

Göbek Yağlarını Eritme

1-Ambalajlı içecek içmeyin: Genelde marketler de gördüğümüz %100 doğaldır yazan meyve suları sonradan eklenmiş şeker içerebilmektedir. Kola ve diğer gazlı içeceklerin zaten ne kadar şekerli olduklarını hepimiz biliyoruzdur. Ayrıca enerji içecekleri olarak satılan ürünler de şeker içermektedir. Eğer göbek eritme yolunda gitmek istiyorsanız bu içeceklerden uzak durmalısınız.

2-Şekerden vazgeçin: İçeceklere, yemeklere sonradan eklenen şekeri göbek yağlarınıza eklenen bir parça olarak düşünün. Vücudumuz sebze ve meyvelerin içerdiği şeker dışında başka şekere ihtiyaç duymamaktadır. Bisküvi, kek, pasta hane yiyecekleri, çayı, kahveyi şekerli içmek tamamen boş kaloridir. Ve bu da daha fazla yağlanmanıza neden olacaktır.

3-Daha fazla protein tüketmelisiniz: Protein en önemli besin öğesidir. Hatta bunun başlıca nedenlerinden biri de tokluk hissini %60 oranın da uzatmasıdır, günde ortalama 441 kalori daha az alınmasını sağlar, metabolizmayı hızlandırması sayesinde de 80-100 kalori daha fazla yakılmasını sağlar.

4-Karbonhidratı azaltın: Yediğiniz gıdaların karbonhidratlarını kontrol altında tutabilirseniz eğer kilo vermeniz daha da kolaylaşacaktır. Karbonhidratın azalmasıyla birlikte iştahınız da azalacak ve daha az kalori almış olacaksınız. Hatta yapılan bir araştırmaya göre karbonhidratı azaltanlar, yağı azaltanlara göre 2-3 kat daha fazla kilo vermiştir.

5-Daha fazla hareket edin: Sadece karın bölgesinde ki kasları hedeflemek değil de bütün vücutta ki kasları çalıştırmak olsun hedefiniz. Egzersizin kilo vermeye etkisi üzerine yapılan birçok araştırmanın sonucu ortak çıktı. Düzenli egzersiz yapmanız daha kolay ve hızlı kilo vermenizi sağlar. Yani nabzınızı ne kadar yüksek tutarsanız vücudunuz o kadar yağ yakacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu