Diyet

Göbek İnceltme

Göbek İnceltme

Göbek inceltmek veya eritmek için son zamanlarda adından oldukça söz ettiren yoğurt, kırmızı pul biber ve limon karışımı tavsiye edilmektedir. Bu kürün uygulanışı bir fincan yoğurt, bir yemek kaşığı limon ve bir yemek kaşığı pul biber olarak verilmektedir. Bu kür geceleri yatmadan bir saat evvel alınmalı ve kırk gün kadar bu tertip kullanılmalıdır. Bölgesel zayıflama yani göbek kısmında incelme şeklinde tesir göstermektedir.

İkinci bir kür ise limon ve maydanoz karışımıdır. Bir limon ve yarım demet maydanoz karışımı blenderden geçirildikten sonra sabahları aç karnına yenilmelidir. Bu küre yaklaşık olarak bir ay devam edilmesi tavsiye edilmektedir. Bir ay sonunda göbek bölgesinde erime görülecektir. Son karışım ise bir limon sıkıldıktan sonra su bardağına konur, üstü normal su ile doldurulur, bu şekilde hazırlanan içerik her sabah aç karnına içilerek aylık süre tamamlanır. Yine bir aylık süre sonunda göbek çevresinde incelme görmek mümkün olacaktır. Yine de bu karışımları kullanmadan evvel doktora danışmak gerekmektedir. Dikkat edilirse, göbek yağlarının eritilmesi için uzun soluklu bir süre tanınmaktadır. Bunun en önemli sebebi göbek çevresinde biriken yağ tabakasının diğer bölgelerde birikenlerden daha uzun bir zaman diliminde erimesidir. Dolayısıyla eritmekten önce bu kısımda yağ birikmemesine özen göstermek aslında daha doğru bir davranış olacaktır.

Göbek inceltme için pek çok formül kullanılsa da en büyük etki kesinlikle bölgesel hareketler yaparak orada birikmiş olan yağın eritilmesidir. Karın bölgesindeki yağın eritilmesinde yapılacak hareketler karın yan kasları ile karın ön kaslarını çalıştıracak hareketlerden oluşmaktadır. Bu hareketleri plates topu ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda yerde veya sehpada yapma imkânı mevcuttur. Plates topu ile yapılan harekette, topun üstüne oturulur ve geriye doğru kaykılarak yatar pozisyona gelinir, kollardan güç alınarak vücudun üst tarafı ileri doğru hamle yapılacak şekilde yukarı ittirilir. Bu hareket 3 turdan olmak üzere otuzar kere tekrar edilir.

Yine sehpa üstüne oturularak, geriye doğru hafif şekilde sehpa ile 45 derece açı yapacak şekilde durulur. Bacaklar dizlerden bükülerek karna doğru çekilir. Bu hareket de yine 3 turdan olmak üzere 30 kere tekrarlanır. Bu hareketi yerde de yapmak mümkündür lakin yerde yapmak daha fazla efor sarf ettirecektir. Bu hareketler arasında her turdan sonra 1 dakikalık dinlenme molaları vermek gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu