Diyet

Göbek Eriten Diyetle Hızla Kilo Vermek

Göbek Eriten Diyetle Hızla Kilo Vermek

 

Hem erkeklerin hem de bayanların en büyük problemleri arasında göbek ve basen problemleri yer almaktadır. Göbek kısmını egzersizlerle ve diyetlerle kısa sürede mükemmel şekilde eritebilirsiniz. Göbek ve çevresi yağların depolandığı alanlar olduğu için metabolizmayı hızlandırarak karın bölgesinde yağların hızlı bir şekilde erimesini sağlayan diyetler sıklıkla tercih edilmektedir. Göbek eriten yiyeceklerle beslenmek gerekir. Kısa sürede dümdüz bir göbek ve karın çevresine sahip olmak için diyet yapılması yeterli olmakta, egzersizlerle desteklenmesi gerekmektedir. Gluten içeren besinler ve gıdaların tüketilmemesi önem taşımaktadır.

Göbek Eriten Diyetle Hızla Kilo Vermek

 

 

Sağlıklı Beslenerek Kilo Vermek İçin

 

Tuzu günlük hayatta azaltmak da önemli noktalardan biridir. Yüksek karbonhidrat içeren besinler tüketilmemesine dikkat edilmelidir. Hızlı bir şekilde sonuç almak için beyaz undan, alkol ürünleri arasından biradan, beyaz şekerden, çikolatalardan, aşırı şekilde olan gündüz uykularından uzak durmak altın kurallar arasında. Göbek nasıl eritilir sorularına bu maddelerden uzak durularak cevabı verilebilir. Doğum kontrol hapları kullanmamanız da diyet yaparken yardımcınız olacaktır. Yağlı çerezler, kola ve cipsler hem gençlerin hem de yetişkinlerin en çok tükettiği ürünler arasında olmakla birlikte aşırı tüketimli zararlı olabilmektedir.

 

Bitkisel Besinlerle Göbek Yağlarından Kurtulmak

 

Sabah kalkınca yarım tatlı kaşığı balları, yaklaşık 10 damla limonla ve ılık suyla karıştırarak içmek ve yarım saat dinlenip kahvaltı yapmak yağ yakımını hızlandırmaktadır. Kahvaltının 8 ile 9 saatlerinde yapılması, sade müsliler, yulaf ezmeleri, keten tohumları ve yağlı sütler yerine az yağlı keçi sütleri içmek hem tok tutmakta hem de etkili olmaktadır. Ara öğünün 10:30 ile 11’de yapılması önerilir. Göbek eritme diyeti bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.  Ara öğünleri 1 yeşil elma, 3 tane ceviz içi ile yapmak faydalıdır. Öğle yemeklerini 12:30 ile 13:00 saatleri arasında ızgara tavukla, hindiyle yanında bol miktarda yeşil salata, közlenmiş biberle geçiştirmek de sağlıklıdır.

 

Gün İçinde Nasıl Beklenilmesi Gerekir?

 

1 su bardağı az yağlı keçi sütü içmek, 4 5 adet esmer kuru kayısı tüketmek de ara öğünlerde faydalı olmaktadır. Saat 15:00 ve 17:00’de grissiniler, meyveler, bitkisel çaylar tüketilmesi de göbek bölgesinde yağların eritilmesinde çok etkilidir. Akşam yemeklerinin saat 19:00’dan sonraya bırakılmaması, pişmiş semizotu yemeklerinin tüketilmesi, pişerken içine bulgur eklenmesi, yeşil salatalar tüketilmesi de göbek eritme diyeti programlarında önerilmektedir.

 

Göbek Çevresinde Biriken Yağlar Nasıl Yok Edilir?

 

Ara öğünleri günü bitirirken saat 21:00 ile 21:30 arasında geçirmek elma gibi meyveler yemek yağların eritilmesinde etkilidir. Diyetisyenler kilo vermek isteyenlere tohumlardan faydalanmayı önermektedir. Lif bakımından zengin olan çiya tohumu metabolizmayı hızlandırmaktadır. Keten ve hardal tohumları içerdiği omega 3 asitleri ile fazla yağlardan kurtularak sağlıklı kilo vermeyi sağlamaktadır. Keten tohumları yoğurtla birlikte tüketildiğinde bel çevresinde simit şeklinde oluşan yağlardan kurtaracaktır. Göbek eriten yoğurt kürü hızla kilo vermek isteyenlerin tercihidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu