Estetik AmeliyatlarSağlık

Gıdık Estetiği ve Çene altı Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2019

Günümüzde birçok kadının önemli problerinden birisi de gıdı sarkması veya  bilinen adıyla gıdık sarkması gibi çene altı bölgesinin yağlanması durumu. Bu konuda da TIP imdadımıza yetişiyor. Çene altı Yağ aldırma veya gıdı estetiği adıyal bilinen Gıdık estetiği hakkındaki ayrıntılı yazımız ihityacı olan ziyaretçilermiz bilgilendiriyoruz. İşte bu konunun başlıkları;

 • Gıdı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?
 • Gıdık Estetiği İçin Gerekli Olan Ameliyat Devlet Hastanelerinde Yapılır mı?
 • Çene Altı yap Aldırma Ameliyatını SGK Karşılar mı?
 • Gıdık Estetiği Ameliyatının Fiyatları Ne Kadar ?
 • Estetik Ameliyat Kaç Saat Sürer ?
 • Ameliyat İçin Aneztezi Uygulaması Nasıl Yapılır ?
 • Gıdı Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunabilir ?
 • Kaç Günde Tamamen Normal Hale Gelir ?
 • Gıdı Ameliyatında Dikiş İzi Belli Olur mu ?
 • Çene Altı Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?
 • Amaliyattan sonra Banyo yapabilir miyim?

Gıdı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Gıdı Estetiği; çene altı böylegnin boyun ve göğüs kafesinin üstüne kadar olan bölgenin tamamen yada kısmen, çeşitli sebeplerle yağlanması gerekenden daha kalın görünmesi durumudur. Gıdığın yağlanmasının sebepleri genetiksel yapı, obezite, bazı streoid içeren ilaçlar, bir travma sonrası kalan ödem, tirodi bezinin şişmesi sonucu yağlanmış gibi görünmesi olabilir.

Çene Altı bölgesinin yağlanması genetik değilse normal olarak değerlendirilmeli öncelikle bir doktora bağvurarak patolojik biri durum olup olmadığı kontrol ettirilmelidir. Eğer patolojik (bir hastalık durumu, şekil bozukluğu , bölgenin yeterince beslenememesi gibi sağlıklı olmayan durum) bir durum yok ise esteik yaptırmak için başvurunuzu ilgili doktora yapabilirsiniz Hekiminiz Çene altın estetiği için gerekli kontrolu yapacak ve size ayrıntılı bilgi verecektir.

Gıdık Estetiği İçin Gerekli Olan Ameliyat Devlet Hastanelerinde Yapılır mı?

Estetik operasyonlar genelde özel hastanelerde yapıldı düşünülür. Fakat bu tür Gıdık Estetiği

Gıdık Estetiği ve Çene altı Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları 2019
Yağ Aldırma – Gıdık Estetiği

Ameliyat ları Devlet hastanelerinde de yapılabilir. Devlet hastanesinden olan tek farklılık ise ücretin kesin ve değiştirlmez olmasıdıdr. yani Devlet hastanelerinde bu ameliyat için pazarlık yapamazsınız zira fiyatları Sağlık Uygulama Tebliği Olarak bilinden SUT a göre yapılır. Bütün devlet hastanelerinde ameliyatın fiyatı aynıdır.

Çene Altı Yağ Aldırma Ameliyatını SGK Karşılar mı?

Sosyal Güvenlik kurumu yapısı gereği kendisinin müstehak olan vatandaşların sağlığının bozulması sonucu tedavi gderlerini karşılamaktadır. bu nedenle estik amaçlı yapılacak operasyonların giderini ödemez. Eğer Sağlık Güvencesi  varsa ilk muayene için ücret ödemesi yapmasınız fakat estetik için ameliyat kaararı verildiğinde ücretli olarak yeni kayıt açılır ve ameliyat için ücret hesabınıza yansır.

Gıdık Estetiği Ameliyatının Fiyatları Ne Kadar ?

Çene altının düzgün yapısının olmaması fakat tedaviye de gerek duyulmaması durumunda estetik amaçlı ameliyat kaydı açılır. Bu ameliyatlar paket hizmettir ve içindepoliklinik muayaensi, ameliyat malzemeleri, kullanılacak temel ilaçlar, zorunlu hekim konsültasyonları dahildir. Hastaneye Gıdı Estetiği ameliyatı için tek seferde tüm ücretleri ödersiniz. Eğer ameliyat sonrası çeşitli ek giderle r olursa bunu da hesabınıza borç olarak yansıtırlar. Bunlar Refekat ücreti, özel oda farkı gibi giderler olarbilir.

Devlet hastanelerinde Gıdık Estetiği ameliyatı, yapılcak estetğin derinlik, ek işlemler, Operator Doktorun akademik Unvanıne göre değişmekle birlikte 2150-ile 5521 TL arası değişkenlik gösterir. Bu fiyatlar pakewt hizmet olup, ameliyat, yatak ücreti, konsultan hekim, yoğun bakım ve uyandırma hizmeti, kulanılacak ilaçlar dahildir. fakat paket hizmet dışında olan refakatçi özel oda vs. gibi hizmetler ayrıca faturalandırılırlar.

Özel Hastane Gıdık Estetiği ameliyatı ise hastaneler göre değişiklik gösteri.r. Özel hastanelerde pazarlık yapma şansını vardır ve talep edilen ücretin altına ameliyatınızı yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerde de 5000 ile 20Bin tl arasın da gıdık estetiği ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Estetik Ameliyat Kaç Saat Sürer ?

Estetik amaçlı Gıdık bölgesi ameliyatı hastanın genel durumuna göre değişir. Hekim estetik amaçlı ameliyat yaptığı için operasyon sırasında deneme yapabilir. Yalnız ameliyat süresi sadece operasyonanını kapsamaz. Ameliyat öncesi hazırlık, ameliyatın gerçekleşmesi, uyandırma, yoğunm bakım takibi ve servis takibi gibi işlemler bulunmaktadır. ama genel olarak operasyon yaklaşık 2 saat civarı zaman alır.

Hastalar ameliyata en az 12 saat önce hazıarlnaaya başlar ve ameliyarran 12 saat öndcesinden yeme içme kesilir. Ameliyat günü hasta yatış işlemi yapılır ve genel takipleri yapılır.

Ameliyat İçin Aneztezi Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Çene Altı Estetiği her operasyon gibi ameliyatları dikkkat gerektirir. Operasyon yapıalcak bölgede hayatı damarlar ve sinirler bulunmaktadır. bu nedenle Operasyon genel anaestezi altında yapılır. bu operasyon sıorasında hasta ameliyat acısı duymaz. Genel Anestezi Anestezi dotoru kontrolunde yapılır ve hastanin boy, kilo ve cinsiyetine göre gerekli sedatif ilaç uygulanır.

Gıdı Estetiği Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Taburcu Olunabilir ?

Gıdı Ameliyatı sonrası Hasta uyandırma odası, genel cerrahi yoğun bakıma alınana hasta eğer değerlerde anormal bir durum yoksa servise alınırlar. Bütün Opersyonların sonrasında hastalar enaz 1 gece müşahade altına bekletilirler sonrasında hekiminiz gerekli kontrollerde e tahlillerden sonra taburcu olmanızı sağlar.

Kaç Günde Tamamen Normal Hale Gelir ?

Yapılan operasyona bağlı olarak tam iyileşme süreci değişir aram bandaşların çıkarılması ve dikişlerin alınması yaklaşık 2 ay kadar sürer. bu süre zarfında hekiminiz kontrol muyanesi yapacak ve durumunuzu size anlatacaktır. öncelikle doktorunuzu soylediği şekilde olmaka üzere yara pansumanınızı 2 veya 3 gunde bir yaptırmalısınız. pansuman sırasında herhangi bir ağrı duymazsınız.

Gıdı Ameliyatında Dikiş İzi Belli Olur mu ?

Tüm ameliyatlarda yapılan işlem dikkatli bakında belli olur bunun için yapılacak birşey ne yazıkki yoktur. fakat Estetik amaçlı yapıldığı için Hekiminiz en az iz bırakacak şekilde malzeme ve dikiş işlemi yapacağı için çok dikkatli bakılmadığı sürece belli olmaz. zaten hekim Operasyonu görünmeyen yerden yada laparoskopik olarak  yapacaktır.

Çene Altı Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?

Gıkıtan yağ aldırdıktan sonra tüm ameliyatlarda olduğu gibi  uymanız gereken bazı hususlar var bunlardan en önemlisi ameliyat  sonrası işlem yapılan bölgeye çok dikkat etmelisiniz. travmatik bir durumda kayma, dikişlerin atması yada enfeksiyon başlaması söz konusu olabilir ve bu durum sizi bayağı zora sokabilir. Eğer Gıdı Operasyonu sonrasında yanma, yoğun ağrı, şişlik, yaradan kokulu akıntı geliyorsa mutlaka hekiminize başvurmalı ve değerlendirmesini istemelisiniz. 

Ameliyattan sonra Banyo yapabilir miyim?

amaliyatın hemen arkadsında n banyo yapmanız öenrilmez. yaranın çok taze olması ve dokuların henuz toparlanmaması nedeniyle yaraya gelecek su orada enfeksiyon olmasına sebebep olabilir. Ameliyat sonrası yaklaık 1 hafta sonra banyo yapabilrisiniz fakat mumkunse yara olan yere su gelmemesini sağlamalısınız. Eğer tüm dikkatinize rağmen genede su gelirse temiz ve steril bir bez ile (Eczaneden steril spanç alabilirsiniz) kurulayıp pansuman yaptırmak için hastaneye gidebilirsiniz. Pansuman sırasında görevli sağlık personeli yaranızın temizlik ve bakımını yaparak enfeksiyon olmasını engelleyebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu