GüzellikKadın

Gençlik İksiri Limon Ve Sarımsak

Gençlik İksiri Limon Ve Sarımsak

Limon ve Sarımsak, özellikle Rus doktorların çok tavsiye ettiği bir karışımdır. Kalp ve damar hastalıklarında mucizeler yaratan bu karışımın yüksek tansiyonu önlemek, damar yağlanmasını, damar sertleşmesi ve tıkanmasını tedavi etmek, kötü kolesterolü düşürmek, böbreklerde bulunabilecek pek çok sorunu çözmek, romatizma ve kireçlenme gibi eklem sorunlarının yarattığı ağrıları dindirmek gibi mucizevi etkileri bulunmaktadır. Bu karışım son yıllarda Türk Doktorları tarafından da çokça tavsiye edilmeye başlanmış ve ülkede yavaş yavaş yaygınlaşmaya koyulmuştur.

Limon Ve Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?


            Gençlik İksiri Limon Ve Sarımsak olarak anılan bu kürü hazırlamak çok kolaydır. Evde kendi başınıza bile karışımı hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.  Bu kürün Hazırlanışı: 2 litre kadar taze sıkılmış limon suyu bir kavanozun içerisine konur. 40 diş kadar orta boy, soyulmuş sarımsak yıkanmadan ezilir ve limon suyunun içerisine boşaltılır. Bu karışımın içine başka her hangi bir maddenin(tuz, şeker, tatlandırıcılar gibi) konulmaması gerekmektedir.  Kavanozun kapağı sıkıca, hava geçirmeyecek şekilde kapatılır ve 25 gün boyunca ılık bir ortamda bekletilir. Bu bekletilmenin gün ışığı almayan bir yerde yapılması gerekmektedir. Limonun ışıkla teması etkilerini yok edecektir. Bunu sağlamak için kavanozun üstünü bir gazete ya da battaniye gibi bir örtüyle örtebilirsiniz. Bu bekleme sırasında her gün kavanoz birkaç ker çalkalanır. Ortalama 25 gün içerisinde, Limon Suyunun içinde yer alan tüm sarımsakların erimesi gerekiyor. Sarımsakların tamamı bu sürecin sonunda eridiyse Gençlik İksiri Limon Ve Sarımsak adı verilen karışımımız hazır demektir.

Karışım hazır olduktan sonra; her sabah, kahvaltıdan yarım saat kadar önce karışımdan 50 ml kadar(bir çay bardağı kadar) içilmelidir. Bardağın doldurulmadan önce kavanozun çalkalanması ve istenen miktar alındıktan sonra kavanozun kapağının hemen ve sıkıca kapatılması gerektiği unutulmamalıdır. Bu işlem 25 gün boyunca hiç aksatılmadan her gün tüketilmelidir. Karışımın içilmesinin mümkün olduğunca her gün aynı saate denk getirilmesi önemlidir. Bu sürenin sonunda 10 gün beklenmeli ve ardından tekrar 25 gün boyunca tüketilmelidir. Uzman görüşü bunun yılda en az iki kez tekrarlanması yönündedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu