Kadın

Genç Kadınların En Büyük Sorunu Vajinismus

Genç Kadınların En Büyük Sorunu Vajinismus

Çocukluğundan itibaren hemen hemen tüm kadınların beynine yerleştirilen ilk gece korkusuna Vajinismus hastalığı adı verilir. Çeşitli şehir efsaneleri ile kadınların beynini dolduranlar ileride onların yaşayacakları sıkıntıların pek farkına varamıyorlar maalesef. Geçmişten günümüze gelene kadar birçok kadın bu korkuyu en derinlerinde hep yaşamıştır. Gözlerin yerinden çıkacağı, genital bölgesine farklı bir şeyin gireceği, orada sıkışıp kalabileceği ve hatta kanama yüzünden hastanelik olabileceği korkusu tüm kadınları sarar. Bu korku ilk geceye gelene kadar sürer. Sonrasında ilk geceye gelindiğinde beyin bu korkuları gerçeklik olarak algılar ve muhteşem geçmesi gereken o gece kâbusa dönüşür. Peki, çözümü var mı?

 

Genç Kadınların En Büyük Sorunu Vajinismus

Vajinismus hastalığının çaresi ya acayip filmler izlemekten geçiyor ya da psikologdan. Tabi ki tercih olarak ikinci daha sağlıklıdır. İşinin uzmanı bir psikolog size aslında ne olacağını farklı yöntemler ile sizi üzmeden ve olabildiğince sakin bir şekilde anlatacaktır. Bu şekilde vajinismusun çaresini de bulmuş olursunuz. Bazı çiftler bu sorunu çözmek için farklı yöntemler denemekteler. Bu yöntemlerden bir tanesi alkol almak. Fakat iyi bilindiği üzere alkollü iken insanlar ne yaptıklarını pek hatırlamazlar. Yani ya erkek sızıp kalacak ya da kadın ne yaptıklarını hatırlamadığı için ikinci sefer o korkuyu tekrar yaşayacaktır.

Vajinismus’ a Hipnoz Yöntemi ile Çözüm

Vajinimus hastalığına hipnoz yöntemi kullanılan en geçerli yöntemlerden bir tanesidir. Her koku beyinde sanal bir dünya yaratır. Örneğin ruhların varlığına dair bir inancınız varsa, evde veya farklı bir yerde yalnız kaldığınızda arkanızdan biri sizi takip ediyor gibi gelir. Aslında öyle bir şey yoktur. İşte bu beyninizin size oynadığı sanal gerçeklik oyunudur. Vajinismus ile ilgili duyduğunuz hikayeler ise o ilk gecede gerçekleşecek sandığınız için eşinizi eliniz ile itme, kaçma gibi ters tepki yaratacak duygu durumlarına girebilirsiniz. Bu durumda hipnoz yöntemi ile korkuyu beyinden uzaklaştırıp gevşemeyi sağlayabilirsiniz.

Sıralı ve Düzenli Vajinismus Tedavisi          

Vajinismus tedavisi ilk önce psikolog ile başlamalıdır. Doktorunuz size neyi öneriyorsa ona göre davranmalısınız. Örneğin doktorunuz size ilk önce antidepresan ilaçlar ile tedavi yöntemini öneriyorsa bu şekilde başlayın. Lakin sonuç alamıyorsanız bir sonraki yönteminiz yine psikoloğunuzun tavsiyesi ile hipnoz yöntemi olabilir. Fakat dikkatli olun, hipnoz yöntemi direk beyne hitap ettiğinden, uzmanından yardım almanızda fayda var.

Erkek Vajinismus Durumunda Ne Yapabilir?

Erkeğin korkan eşinin yanında psikoloğa birlikte gitmesi gerekir. Eşlerin bu gibi durumlarda birbirinin yanında olması çok önemlidir. Özellikle erkeğin güvensizlik yaratacak durumlardan uzak durması gerekir. Hal ve tavırları kadını rahatlatacak şekilde olmalı. Erkek sakin ve yavaş hareket etmelidir. Erkeğin bu şekilde duyarlı davranması tüm hayatları boyunca ilişkilerini etkileyecektir. Ayrıca ilk gecenin geçirileceği ortam, mümkünse ev ortamı olmamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu